Česky        English        Deutsch        Russian
Česky        English        Deutsch        RussianJihomoravské dětské léčebny, p.o.

Slavnostní otevření parku při Dětské léčebně KřetínProjekt Komplexní revitalizace zeleně v zámeckém parku Dětské léčebny ve Křetíně probíhal v období od 1. 4. 2014 do 30. 6. 2015.Snížení nemocnosti dětí

Jelikož se stále snažíme zlepšovat prostředí pro Vaše děti, provedli jsme v rámci rozsáhlé opravy našeho zařízení nátěry nových technologií – fotokatalytické nátěry. Aktivní složkou je inertní oxid titaničitý. Funkční nátěry za pomocí světla rozkládají organické nečistoty, ničí viry, bakterie a spóry, zabraňují růstu plísní a mikroorganismů. Zeď ošetřená tímto nátěrem funguje jako vysoce účinná čistička vzduchu. Nátěr je zcela netoxický, kompatibilní s lidským organismem. Nátěry byly provedeny v místnostech s nejvyšším výskytem mladších dětí, rovněž v pavilonu Sýpka a MŠ. Věříme , že se tímto sníží nemocnost v zimních měsících. Studie v jiných dětských zařízeních, kde je nátěr již ověřen, to potvrzují.

V rámci rekonstrukce jsme vybudovali koupelny s WC pro jednotlivé pokoje, která budou dětem i doprovodu poskytovat větší komfort. V celém zařízení byly provedeny nové atraktivní výmalby, některé pokoje byly vybaveny novým nábytkem.

Co se chystá
Cyklistika


Blíží se jaro a s ním počasí vhodné k cyklotoulkám po okolní malebné přírodě.
Naše crossová kola jsou připravena pro nadšence, kteří se nebojí šlápnout do pedálu, posílit stehna, spálit spoustu kalorií a ještě si u toho zahrát třeba Geocaching. Na kole jsme rychlejší a dostaneme se dále. Těšte se…


Climbing pro děti

Pro dobrodruhy z řad dobrovolníku připravujeme speciální horolezecké výlety na přírodní stěnu u Bohuňovských skal.
Čekají nás výlety do malebné přírody, ve které se tyčí mohutné skály. Tyto skály jsou speciálně upravené pro různou úroveň lezení. Vše pod dohledem profesionálního instruktora, za použítí patřičného profi vybavení a za dodržení veškerých bezpečnostních pravidel.
Součástí výletů bude odborný výklad, historie, druhy horolezectví a spousta zajímavostí z tohoto sportu v záživném podání zkušeného climbera.

   Co již bylo


Turnus č. 12:

Den ve science centru VIDA!

Užili jsme si 150 interaktivních exponátů, unikátní expozice z oblastí Planeta, Člověk, Civilizace a Mikrosvět, divadlo vědy, představení plná zábavných pokusů a spoustu další zábavy!
Turnus č. 11:

Cirkus Paciento

V týdnu od 9. do 12. listopadu nás navštívili smíškové z Cirkusu Paciento. Na programu byla akrobacie, kouzlení a spousta dalšího umění, které vyvrcholilo v jednu velkou cirkusovou show.Turnus č. 10:

Bublinová show

Už tradičně nás navštívil profesionální bublinář Pavel Roller s úžasnou Bublinovou show.

Bublinová show Bublinová show
Bublinová show Bublinová show
Bublinová show
Bublinová show

Cesta kolem světa: AFRIKA – TANZANIE

Turnus č. 2
Poutavé vyprávění pro děti o zážitcích a prožitém dobrodružství cestovatele Jana Vařeky při cestách po Tanzanii nás čeká v březnu 2015.
Cesta kolem světa: AFRIKA – TANZANIE

Improshow týmu DOTIKY

Turnus č. 1 + Turnus č. 2
"Máte rádi divadlo? Baví vás naživo vyprávěné příběhy? Chcete mít kontrolu nad tím, co se děje na pódiu, nebo jen na chvíli vypnout a zasmát se?
Právě kvůli vám přijede divadelní skupina Dotiky z Brna. Společně navštívíme různá prostředí, potkáme zajímavé postavy a zazpíváme si písničky. A nejlepší na tom je, že vše vznikne na místě za pomocí Vašich témat, Vašich námětů a zásahů. Pojďte s námi vytvořit na krátký čas svět, kde je možné cokoliv!
A pro ty s dostatkem odvahy a nadšení budou připravení lektoři s workshopem, kde si vše budete moci vyzkoušet na vlastní kůži. Ať už jste dítětem nebo rodičem!"
Improshow týmu DOTIKY

Cirkus Paciento

13. 11. 2014
Cirkus Paciento letos opět zazářil!
Nebyla nouze o krásné převleky, kouzla, akrobatické kousky, parádní muziku a spoustu smíchu!
Všechna čest a obdiv účinkujícím!
Celému realizačnímu týmu Cirkusu Paciento tímto děkujeme!

Den v Bongu Brno

Hodně pohybu a především legrace jsme si užili během výletu do zábavní haly Bongo v Brně. Trampolíny, skluzavky, prolézačky, skákací hrady, autodráha, lezecká stěna a spoustu další zábavy – na své si přišly nejen všechny děti, ale skvěle se bavili také všichni dospělí!

Den v Bongu Brno Den v Bongu Brno
Den v Bongu Brno Den v Bongu Brno

Bublinová show

30. 10. 2014
Oblíbenou atrakci ve formě bublinové show jsme měli možnost shlédnout u nás v léčebně 30. října. Viděli jsme, a sami jsme si také vyzkoušeli úžasné kousky s lavinou malých i obrovských bublin. Vše pod taktovkou mistra bublináře.

„Cvičme hravě, jezme zdravě“

8. 10. 2014
V rámci školní družiny Základní školy v Letovicích proběhlo dne 8.10.2014 již druhé pohybové odpoledne s fyzioterapeutkou Marií Štemberovou z Dětské léčebny ve Křetíně. Děti si vyzkoušely rovnovážné cvičení s gymbally (velkými míči) a naučily se pravidla sedu s touto nestabilní pomůckou. Rodiče i děti si aktivně vyzkoušeli cvičení 5ti Tibeťanů a kdo projevil zájem, mohl si vyzkoušet vyšetření na podoskopu (plochonoží). Paní učitelky připravily chutné občerstvení ve formě zdravých salátů, aby se děti po cvičení pěkně posilnily.
Cvičme hravě, jezme zdravě Cvičme hravě, jezme zdravě Cvičme hravě, jezme zdravě    Cvičme hravě, jezme zdravě

Výhledové lety horkovzdušným balonem

Turnus č. 10:
Úchvatné vzlety horkovzdušným balónem máme za sebou!
Plni dojmů a pěkných zážitků v oblacích budeme očekávat další skvělé akce, které brzy přijdou...

let horkovzdušným balonem
let horkovzdušným balonem let horkovzdušným balonem let horkovzdušným balonem let horkovzdušným balonem
let horkovzdušným balonem
let horkovzdušným balonem

Výlety do Western parku v Boskovicích

Během prosluněných prázdninových měsíců jsme podnikli několik výletů do Western parku Boskovice. Tento stále vzkvétající zábavní areál mění každým rokem systém strukturu programu tak, aby se návštěvníci bavili co nejlépe. Shlédli jsme tak celou řadu scének z divokého západu a zapojili se do soutěží spojených s kulturou divokého západu. Na své si přišli i milovníci domorodých indiánských kmenů a jejich prastarých zvyků, z nichž některé si mohli sami vyzkoušet – lukostřelbu, jízdu na koni, indiánskou image v podobě barevných tváří, rýžování zlata a spoustu dalšího.

Výlety do Western parku v Boskovicích Výlety do Western parku v Boskovicích Výlety do Western parku v Boskovicích Výlety do Western parku v Boskovicích

Den s Kometou Brno

,,Nekonečné prázdniny Barta Simpsona“ zpestřila i letos v srpnu návštěva hráčů a Fan clubu hokejového týmu Kometa Brno. Prožili jsme den plný soutěží a her, u kterých byly přítomny samotné hokejové hvězdy. Přátelský kolektiv Fan clubu HC Komety Brno opět připravil věcné ceny, odměny a bonusy pro malé i starší účastníky. Nedílnou součástí programu bylo společné focení s hokejisty, autogramy a spousta legrace.

Sobotní odpoledne patřilo v dětské léčebně Křetín setkání s komeťáky

Den s Kometou Brno Den s Kometou Brno

Tradiční účast našich dětí na sportovní miniolympiádě "O Sulíkovskou veverku"

I letos se v našich řadách zrodil hvězdný tým žáků prvního stupně základních škol, který reprezentoval naši léčebnu a základní školu při DL na tradiční Sulíkovské veverce.
Dopoledne plné her a soutěží lehce narušilo počasí, které malé olympioniky zahnalo do prostorů sulíkovské školy.
Výsledkem našich sportovců bylo pěkné 5.místo v kategorii škol a bronzové medaile ve starší kategorii soutěžících. Odměnou byla spousta věcných cen, diplomů i vydatné občerstvení.

Fotografie můžete zhlédnout ZDE

Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie FotogalerieDřevosochání v Kunštátě

Slavnosti řemesel v nedalekém Kunštátu jsou každoroční událostí ve městě. Mezi umělecká řemesla patří i sochání ze dřeva. I letos se pod prsty mistrů sochařů zrodilo krásné dílko v podobě specifické ještěrky plazící se po kmeni stromu. Tato ještěrka symbolizuje oblíbenou hru Geocaching, která neodmyslitelně patří k pěším výletům do přírody a cílům našich výprav. Tvůrcům sochy patří náš velký obdiv a především mimořádné poděkování za cenný dar.

Jesterka   Jesterka

Jesterka

Michal Nesvadba – vystoupení pro děti

20.3.2014

       MICHAL JE KVÍTKO aneb pokropte ho vodou a nikdy nezvadne.
A to ještě nevíte, co se děje za plotem v Michalově zahrádce. Kopretina zpívá, palma tančí a kaktus do všeho mluví. Konev má rýmu a umělá kytka z toho má legraci.

Michal Nesvadba

linka

Bublinová show

21.2.2014

Fascinující představení ze světa mýdlových bublin, po jehož skončení bude následovat workshop – bublinová školička pro děti, ve které si děti pod vedením profesionálního bublináře Pavla Rollera toto mýdlové umění mohou samy vyzkoušet.
   

Více fotografií na www.bubbleshow.info/

linka

Bongo Brno

V lednu 2014 – návštěva zábavního parku, který přináší dětem možnost prožít za každého počasí den plný zábavy, pohybu a nejrůznějších opičáren.

linka

Canisterapie

Canisterapie je podpůrná metoda ucelené rehabilitace využívající pozitivního působení psa na člověka. V našem zařízení provozujeme canisterapii formou AAA(animal asistent aktivity)- Aktivity za pomoci psa, kde se pomocí přirozeného kontaktu člověka a zvířete zaměřujeme na zlepšení kvality života, obecnou aktivizaci a získání příjemných zážitků.

Předvánoční čas

Chcete prožít předvánoční čas v klidu a pohodě?
Nabízíme možnost strávit ho u nás v Dětské léčebně.
Co vás čeká, pokud přijedete v období 13. 11. – 14. 12. do dětské léčebny:
  * hipoterapie každý týden ZDARMA
  * pletení adventních věnců
  * pečení perníčků
  * překvapení v Císařské jeskyni – „Pohádková jeskyně“.

Zdravotní klauni navštívili naši léčebnu 21. 10.- 24. 10.2013
Z dětí se stali – umělci, když pak před oponou a v záři reflektorů ukázali ostatním, např. jak umí přeseknout ocelový plát, jak se z nudle z nosu zázrakem stanou opravdové, nebo jak se živá myška promění na počítačovou. Všichni umělci bez rozdílu sklidili velký potlesk obecenstva a cítili se jako hvězdy.
Jak to probíhalo můžete vidět na následujícím videu.
KLUCI V AKCI

Jak jsme již dříve informovali, ve dnech 17. a 18. 10. 2013 proběhlo v naší léčebně natáčení pořadu Kluci v akci – Fit rodinka. Celému štábu, zejména oběma kuchařům Filipu Sajlerovi a Ondřeji Slaninovi a produkční pořadu Marii Froydové velmi děkujeme za možnost nahlédnout pod pokličku a zúčastnit se průběhu celého natáčení. Pořad bude odvysílán dne 9. 11. 2013 na ČT1 a my nabízíme ke zhlédnutí malou ochutnávku...
Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie


Vice informací také na adrese http://www.ceskatelevize.cz/

„Cvičme hravě, jezme zdravě“

V rámci činnosti školní družiny dne 3.10. 2013 na Základní škole v Letovicích proběhlo cvičení pod odborným vedením Lucie Gloserové DiS. a Marie Štemberové DiS. z Dětské léčebny ve Křetíně. Děti i rodiče získaly nové poznatky o zdravém životním stylu, seznámily se s nutností pohybu, vyzkoušely motorickou dráhu, zahrály si několik zajímavých her a ochutnaly zdravé pomazánky.
Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie

Loutky v nemocnici

Dne 9.9.2013 "Loutky v nemocnici". Co to je ? Uvidíte sami, protože přijedou za námi do léčebny. Už se moc těšíme !Natáčení pořadu Cyklotoulky s panem Michalem Jančaříkem

V Dětské léčebně proběhlo natáčení TV pořadu Cyklotoulky s panem Petrem Jančaříkem. Pořad bude uveden na TV Pohoda dne 6.9.2013. Již nyní nabízíme ke zhlédnutí několik záběrů z natáčení.


HC Kometa Brno
           v Dětské léčebně Křetín

Fan Klub HC Kometa Brno

V sobotu 25.5. navštívil naši léčebnu již podruhé Fan Klub HC Kometa Brno. Pro děti měli členové Fan Klubu připraveno plno zábavy, her a týmových soutěží. Společně s fanklubem přijeli také strážníci Městské policie z Boskovic, kteří dětem sdělili spoustu nových a zajímavých informací o práci policistů. Vyvrcholením celého dne byl příjezd dvou hráčů HC Kometa Brno - Tomáše Dujsíka a Michala Kempného a následná autogramiáda. Den plný dobré zábavy a nečekaných zážitků jsme zakončili společným táborákem.
Celému fanklubu za vydařenou akci děkujeme a těšíme se na další návštěvu v srpnu!
Fotografie z akce můžete zhlédnout ZDE


Cirkus Paciento. Zdravotní klauni

Dětskou léčebnu Křetín navštívil Cirkus Paciento.

A jak Cirkus Paciento vypadá?

Zdravotní klauni navštěvovali naše malé pacienty po dobu čtyř odpolední. Z dětí udělali svoje spolupracovníky, naučili je kouzlení, žonglování, výrobu masek a používání rekvizit. Naučili nás všechny umění rozdávat úsměv, pohodu, radost z pobytu u nás v léčebně. Děti byly nadšené, měly možnost nahlédnout do zákulisí práce klauna. Vyvrcholením bylo slavnostní cirkusové vystoupení dětí přímo v léčebně Křetín. Děti předvedly svým rodičům, ostatním dětem, sestřičkám ,vychovatelům, lékařům a všem návštěvám, co vše se naučily. Všichni byli perfektní, však se na malou ukázku můžete podívat……
MŠ a ZŠ při DL

Více o MŠ a ZŠ naleznete ZDEAktuálně

          
DL Křetín na Facebooku


Informace
      a rezervace
                  pobytu

přijímací kancelář

více »

Telefon:

TELEFON: 516 470 000
MOBILNÍ TELEFON: 727 969 569

E-mail:

   

   Adresa a bankovní spojení


Hledat
bude vyhledáno Googlem


Počasí


QR kód
QR kód


Sportujeme s INSPORTLINE
logo
    © 2012 - 2015                       Jihomoravské dětské léčebny, příspěvková organizace,
679 62 Křetín, Křetín 12
Telefon: 516 470 623   E-mail:

DL Křetín na Facebooku

nahoru
[CNW:Counter]