Mapa stránek   
Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětské léčebny se speleoterapií Ostrov u Macochy
O násJak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o násPočasí

Počasí Ostrov u Macochy - Slunečno.cz
QR kód


Akce roku 2016

TOMÁŠ DVOŘÁK - vzor Dětské léčebny se speleoterapií pro rok 2016

Je nám ctí, že vzorem naší léčebny pro rok 2016 se stal český olympionik, vícebojař a světový rekordman Tomáš Dvořák.

Tento významný sportovec se zavázal stát se naším soukromým kondičním trenérem, což je pro nás obrovskou ctí. Dne 7. prosince 2016 převzal nejlepší desetibojař světa z rukou naší primářky MUDr. Jarmily Überhuberové speciální krystal vyrobený firmou LASVIT z Nového Boru jako poděkování za to, že se ujal záštity kondičního programu našich malých pacientů. Bude se jednat o cvičební jednotku v Císařské jeskyni.

Vstupte s námi a s kondičním trenérem Tomášem Dvořákem s nadšením do nového roku 2017!

Soutěž Ordinace roku 2016

Byli jsme zapojeni do soutěže Ordinace roku. Této možnosti se chceme ujmout se ctí. Konkurence je obrovská, prosíme, podpořte naše úsilí a dejte nám hlas, za který Vám předem děkujeme. Soutěž končí 22. 3. 2017.

Hlasovat můžete zde: http://www.ordinaceroku.cz/subject/jihomoravske-detske-lecebny-p-o-c-d-389

Žalman Lohonka v Císařské jeskyni

Pátek 22. července 2016 byl pro mnohé milovníky folkové muziky svátečním dnem. Městys Ostrov u Macochy pořádal již tradiční hodový koncert v naší Císařské jeskyni. Neopakovatelná atmosféra podpořená nezvyklým koncertním interiérem - to vše byl zážitek, na který budou dlouho vzpomínat jak příznivci Žalmana & spol., tak i hudebníci samotní.

 

 

16. pouť do Císařské jeskyně

V sobotu 21. 5. 2016 se v naší Císařské jeskyni zvané Moravské Lurdy konala již tradiční poutní mše. Letošní 16. ročník byl jako vždy rozdělen na mši pro děti a jejich rodiče a na hlavní poutní mši. Celá akce byla organizována a zaštiťována Farností Ostrov u Macochy.

 

 

Odborná konference Speleoterapie pro každého? Aneb Cesta do hlubin Císařské jeskyně

Dne 15. 4. 2016 se konala pro Dětskou léčebnu se speleoterapií v Ostrově u Macochy jedna z nejvýznamnějších akcí tohoto roku – odborná konference určená zdravotnickým pracovníkům, zejména lékařům a zdravotním sestrám oborů dětské lékařství, alergologie, rehabilitační medicína, ORL, psychiatrie, pneumologie. Konference nesla název Speleoterapie pro každého? Aneb Cesta do hlubin Císařské jeskyně.

Odborné části konference se zúčastnilo 151 účastníků. Byli to zdravotníci především z krajů Jihomoravského, Severomoravského, Olomouckého, Východočeského, a také z Prahy. Přednášky byly směrovány k tématům Bemer terapie, speleoterapie posílená o Bemer terapii, autismus a další závažná přidružená onemocnění pro speleoterapeutický pobyt, kineziologické markery u pacientů s bronchiálním astmatem, speleoterapeutický pobyt z pohledu alergologa, zkušenosti s přístrojem Spirodoc v Císařské jeskyni, alergická bronchopulmonární aspergilóza, nástin léčebné a fyzioterapeutické péče v jeskyni, historie speleoterapie v Císařské jeskyni a Císařská jeskyně jako zimoviště netopýrů. Přednášející byli fundovaní odborníci z předních zdravotnických pracovišť – viz program.

Společenský večer byl zahájen přímo v Císařské jeskyni jazzovým koncertem Vilém Spilka Bandu, a následně pokračoval v kulturním domě. Úspěch slavila barmanská exhibiční show s ohněm, hudební kolegium složené z kardiologů a kardiochirurgů FN Olomouc a kapela Blíženci z Říčan u Brna. Společenského večera se zúčastnilo 176 lidí a během něj (včetně odborné části) se krom jídla vypilo 487 káv, 73 čaje a 24 litrů mléka. Občerstvení zajišťovala cateringová služba P. S. Centrum s. r. o.

Hlavními sponzory akce byly firmy:
 • Ing. Jiří Synek – opravy a prodej zdravotnické techniky
 • Mgr. Lubomír Krejčí – přístroj Bemer
 • Quickseal International, s.r.o.
 • IFCOR-99 s.r.o.
 • Orion Diagnostica Praha
 • P. S. Centrum s.r.o. (catering)

Darem přispěli: Hostinec Staré časy Ostrov u Macochy, JEHA SERVIS s.r.o. Sloup, CLINLAB Svitavy, DLOUHÝ Group, s.r.o. Brno, Model Obaly a.s. Opava, fa UMĚLKY Brno

Slevu poskytli: Radka Maršálková – Lontrasová (Prosetínské trubičky), Frischmann Vyškov, spol. s r. o. (marcipánoví netopýři), Vinařství Jan Plaček

Poděkování náleží: Městysu Ostrov u Macochy za bezplatný pronájem místního kulturního domu a přilehlé ubytovny k přenocování a za zapůjčení plátna a dataprojektoru k boční projekci, AOPK CHKO Moravský kras a ZŠ a MŠ Ostrov u Macochy za zapůjčení dataprojektoru a plátna též pro boční projekci, Školní jídelně ZŠ a MŠ Ostrov u Macochy za zapůjčení jídelního servisu, Martinu Nejezchlebovi za míchání koktejlů a panu Lavickému – správci kulturního domu - za vstřícnost.

Ohlasy

 • "Dobrý den, paní primářko,
  děkuji za skvěle prožité odpoledne a večer." V. L.

 • "Vážená paní primářko,
  Rád bych Vám poděkoval za milé přijetí na Vaší konferenci, která se Vám opravdu povedla.
  Ani se nepamatuji, kdy jsem byl naposledy v jeskyních. Udělat tam koncert byla skvělá atrakce, myslím si že pro všechny." M. T.

 • "Dobrý den paní primářko,
  ještě jednou moc díky za pozvání, zorganizovala jste skvělou konferenci. Zájem o přednášku mě mile překvapil.
  Účast byla ohromující, a že mohu srovnávat s řadou podobných konferencí, kterých jsem se za moji farmaceutickou kariéru zúčastnil J. " J. Z.

 • "Milá paní primářko,
  kolega přijel úplně nadšený. Moc se mu ta konference líbila. Tak příští rok nám to snad vyjde.
  Moc zdravím." V. S.

 • "Vážená paní primářko,
  Chtěl bych Vám poděkovat za možnost účastnit se tak báječné akce, jakou Vaše konference byla. Odborně na výši a ještě tolik bonusů v podobě jeskyně, hudebních vystoupení / Beatles mně z paměti do smrti nevymizí/,výtečného občerstvení, ale i každého detailu počínaje šátečkem pro dámy a regulovčíkem dopravy konče. Gratuluju." R. B.

 • "Jejda děkuji nám se moc líbilo " G. R.

Fotogalerie

Konference, 15. 4. 2016, odborná část
Konference, 15. 4. 2016, prohlídka léčebny
Konference, 15. 4. 2016, ochutnávka vín a koncert v Císařské j.
Konference, 15. 4. 2016, společenský večer


Za pořízení skvělé fotodokumentace děkujeme p. Pavlu Kuchařovi.

 

 

Slavnostní otevření Havaje

24. února 2016 jsme slavnostně otevřeli nově zrekonstruovanou vedlejší budovu zvanou Havaj, ve které vzniklo místo tří hned sedm pokojíčků pro maminky s dětmi. Na rekonstrukci nám významně přispěl náš zřizovatel - Jihomoravský kraj. Pásku společně s paní ředitelkou Kateřinou Bednaříkovou přestřihl a hodně štěstí ve speleoterapeutické léčbě nám popřál hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který se nám také podepsal na vyzdobenou zeď.

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Ostatní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2012 - 2020    Poslední aktualizace: 26. 6. 2020 www.detskelecebny.cz/ostrov/ Prohlášení o přístupnosti