Hlavní stránka   
Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětské léčebny se speleoterapií Ostrov u Macochy
O nás

SYMPOZIUM
10-2019
Jak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o násPočasí

Počasí Ostrov u Macochy - Slunečno.cz

Akce roku 2017

Další přístroje Bemer

Díky nadaci Život dětem o. p. s. všechny tři naše léčebny získaly po jednom setu přístroje Bemer s příslušenstvím. V Dětské léčebně se speleoterapií v Ostrově u Macochy to znamená rozšíření možnosti léčby pomocí Bemer terapie; tuto jedinečnou terapii poskytujeme našim pacientům už od konce roku 2016.

Slavnostního předání se zúčastnili 19. 10. 2017 kromě ředitelky Jihomoravských dětských léčeben MUDr. Kateřiny Bednaříkové a vedoucích lékařů, prim. MUDr. Jarmily Überhuberové za Ostrov u Macochy a prim. MUDr. Zdeňky Koudelové za Boskovice, také člen rady Jihomoravského kraje Igor Chlup a za firmu Bemer ing. Petr Freyburg.

Nová léčebna - projekt schválen ❤

Ve čtvrtek 16. 11. 2017 naši léčebnu navštívil hejtman Jihomoravského kraje, JUDr. Bohumil Šimek, aby nám potvrdil skvělou zprávu o tom, že byly uvolněny peníze na projekt k nové budově léčebny postavené pro dětské pacienty i jejich rodiče nadšené pro speleoterapii. Nová budova bude stát v těsné blízkosti Císařské jeskyně.

Jednání s panem hejtmanem se kromě primářky zařízení MUDr. Jarmily Überhuberové zúčastnili také ředitelka Jihomoravských dětských léčeben, p. o. MUDr. Kateřina Bednaříková, vedoucí technicko-ekonomického úseku ing. Iva Konupková, starosta Městyse Ostrov u Macochy ing. Ondřej Hudec a architekti ing. Václav M. Havlík a ing. Eliška Havlíková.

prim. MUDr. Jarmila Überhuberová, ředitelka MUDr. Kateřina Bednaříková, hejtman JUDr. Bohumil ŠimekRekonstrukce v Císařské jeskyni

Dne 19. dubna 2017 byly započaty přípravy pro rekonstrukci ocelové konstrukce lávky nad Hlubokým jezerem v Císařské jeskyni. Vlastní rekonstrukce proběhla v měsíci červenci.

Speleoterapeutické pobyty nebyly pozastaveny, protože jsme k tomuto účelu mohli bezproblémově využít Sloupsko-šošůvských jeskyní. Komplexní léčebný program aktuálního turnusu samozřejmě pokračoval i v dalších jeskyních Moravského krasu.

Dnem 28. 7. 2017 byly veškeré práce na opravách ocelové konstrukce lávky nad Hlubokým jezerem ukončeny. Celá oprava proběhla bez komplikací a Císařská jeskyně byla uvedena do opětovného pravidelného užívání od pondělí 7. srpna 2017.

Po úspěšné rekonstrukci lávky nás v budoucím období čeká zpracování investičního záměru lanových překážek včetně lezecké stěny pro starší a skluzavek pro naše nejmenší pacienty.

Super kondiční trénink v Císařské jeskyni spolu s Tomášem Dvořákem

Jak jsme již informovali dříve, vzorem naší léčebny pro rok 2016 se stal český olympionik, vícebojař a světový rekordman Tomáš Dvořák. Tento významný sportovec se zavázal stát se naším soukromým kondičním trenérem, což je pro nás obrovskou ctí.

13. února 2017 Tomáš Dvořák navštívil naši léčebnu a zúčastnil se speleoterapeutického pobytu v Císařské jeskyni, během kterého aktivně zasahoval, upravoval a dohlížel na kondiční trénink a správné provádění jednotlivých cviků.

I. ročník Pediatrické konference "Pohybem k životu"

Ve dnech 9. a 10. února 2017 proběhl I. ročník Pediatrické konference nazvané "Pohybem k  životu", kterou pořádaly Jihomoravské dětské léčebny, p. o. ve spolupráci se Sdružením praktických lékařů pro děti a dorost ČR.

Druhý den konference byl věnovaný III. bloku přednášek, které se týkaly naší odbornosti a naší léčebny, tento blok nesl název Speleoterapie pro každého? Aneb v Ostrově to žije!

Kromě lékařů a sester ostrovské léčebny se aktivně s přednáškami zúčastnili též významní hosté - MUDr. Ariana Lajčíková, CSc. ze Státního zdravotního ústavu v Praze, MUDr. Jan Pavelka z Kliniky dětských infekčních nemocí FN Brno, MUDr. Jiří Nevrlka ze společnosti UPIRA Brno, Mgr. Jan Zukal, Dr., MBA z Ústavu biologie obratlovců AV ČR Brno a RNDr. Miroslav Kovařík z CHKO Moravský kras.

Výbornou atmosféru pátečního dne si rádi připomeneme na fotkách p. Pavla Kuchaře.

Všem účastníkům děkujeme!

Ohlasy

 • "Musím říci, že jsem si i onen pestrý odborný program užil (vč. nelékařů). Zároveň smekám před činností Vašeho zařízení. Tak si představuji "léčebný pobyt" pro astmatiky. Bohužel pro mé dospělé mám k dispozici jen "lázně" ...
  zdraví Jiří Nevrlka"

 • "Dobrý den paní primářko, úvodem svého emailu bych vám, vašemu týmu i spřáteleným léčebnám chtěla poděkovat za úžasnou konferenciv Boskovicích. Spolu s kolegyní nelitujeme krkolomné cesty z Ostravy a rády dorazíme i příští rok, svolí-li vedení, tak snad i v hojnějším počtu:-)
  Jenom nás mrzí, že jsme musely odejít před koncem napínavého sdělení o netopýrech, neboť nám jel autobus...
  Přednášky byly velmi pěkně a srozumitelně zpracovány, prezentace všech léčeben nás nadchla. V neposlední řadě musím ocenit i doprovodný program, dozvuky prohlídky židovského městečka s úžasnou průvodkyní vstřebávám dodnes a ráda se k vám alespoň s fotkami vracím. Váš kraj mě okouzlil, hned bych se vzdala ostravského smogu a přestěhovala celou naši rodinu do vašich končin:-). Rovněž občerstvení bylo opravdu luxusní, má roční dieta šla na dva dny do kytek:-))) a nelituji:-)
  Ještě jednou velké díky.
  Děkuji moc za čas, který jste věnovala mému sdělení,
  přeji vám hodně spokojených malých pacientů a zocelených doprovázejících osob:-)) a budu doufat v přiznivé zprávy od Vás.

  S pozdravem
  Radka Kratochvílová"

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Ostatní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2012 - 2019

Poslední aktualizace: 4. 7. 2019

www.detskelecebny.cz/ostrov/