Mapa stránek   
Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětské léčebny se speleoterapií Ostrov u Macochy
O násJak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o násPočasí

Počasí Ostrov u Macochy - Slunečno.cz
QR kód


Akce roku 2017

Další přístroje Bemer

Díky nadaci Život dětem o. p. s. všechny tři naše léčebny získaly po jednom setu přístroje Bemer s příslušenstvím. V Dětské léčebně se speleoterapií v Ostrově u Macochy to znamená rozšíření možnosti léčby pomocí Bemer terapie; tuto jedinečnou terapii poskytujeme našim pacientům už od konce roku 2016.

Slavnostního předání se zúčastnili 19. 10. 2017 kromě ředitelky Jihomoravských dětských léčeben MUDr. Kateřiny Bednaříkové a vedoucích lékařů, prim. MUDr. Jarmily Überhuberové za Ostrov u Macochy a prim. MUDr. Zdeňky Koudelové za Boskovice, také člen rady Jihomoravského kraje Igor Chlup a za firmu Bemer ing. Petr Freyburg.

Nová léčebna - projekt schválen ❤

Ve čtvrtek 16. 11. 2017 naši léčebnu navštívil hejtman Jihomoravského kraje, JUDr. Bohumil Šimek, aby nám potvrdil skvělou zprávu o tom, že byly uvolněny peníze na projekt k nové budově léčebny postavené pro dětské pacienty i jejich rodiče nadšené pro speleoterapii. Nová budova bude stát v těsné blízkosti Císařské jeskyně.

Jednání s panem hejtmanem se kromě primářky zařízení MUDr. Jarmily Überhuberové zúčastnili také ředitelka Jihomoravských dětských léčeben, p. o. MUDr. Kateřina Bednaříková, vedoucí technicko-ekonomického úseku ing. Iva Konupková, starosta Městyse Ostrov u Macochy ing. Ondřej Hudec a architekti ing. Václav M. Havlík a ing. Eliška Havlíková.

prim. MUDr. Jarmila Überhuberová, ředitelka MUDr. Kateřina Bednaříková, hejtman JUDr. Bohumil ŠimekRekonstrukce v Císařské jeskyni

Dne 19. dubna 2017 byly započaty přípravy pro rekonstrukci ocelové konstrukce lávky nad Hlubokým jezerem v Císařské jeskyni. Vlastní rekonstrukce proběhla v měsíci červenci.

Speleoterapeutické pobyty nebyly pozastaveny, protože jsme k tomuto účelu mohli bezproblémově využít Sloupsko-šošůvských jeskyní. Komplexní léčebný program aktuálního turnusu samozřejmě pokračoval i v dalších jeskyních Moravského krasu.

Dnem 28. 7. 2017 byly veškeré práce na opravách ocelové konstrukce lávky nad Hlubokým jezerem ukončeny. Celá oprava proběhla bez komplikací a Císařská jeskyně byla uvedena do opětovného pravidelného užívání od pondělí 7. srpna 2017.

Po úspěšné rekonstrukci lávky nás v budoucím období čeká zpracování investičního záměru lanových překážek včetně lezecké stěny pro starší a skluzavek pro naše nejmenší pacienty.

Super kondiční trénink v Císařské jeskyni spolu s Tomášem Dvořákem

Jak jsme již informovali dříve, vzorem naší léčebny pro rok 2016 se stal český olympionik, vícebojař a světový rekordman Tomáš Dvořák. Tento významný sportovec se zavázal stát se naším soukromým kondičním trenérem, což je pro nás obrovskou ctí.

13. února 2017 Tomáš Dvořák navštívil naši léčebnu a zúčastnil se speleoterapeutického pobytu v Císařské jeskyni, během kterého aktivně zasahoval, upravoval a dohlížel na kondiční trénink a správné provádění jednotlivých cviků.

I. ročník Pediatrické konference "Pohybem k životu"

Ve dnech 9. a 10. února 2017 proběhl I. ročník Pediatrické konference nazvané "Pohybem k  životu", kterou pořádaly Jihomoravské dětské léčebny, p. o. ve spolupráci se Sdružením praktických lékařů pro děti a dorost ČR.

Druhý den konference byl věnovaný III. bloku přednášek, které se týkaly naší odbornosti a naší léčebny, tento blok nesl název Speleoterapie pro každého? Aneb v Ostrově to žije!

Kromě lékařů a sester ostrovské léčebny se aktivně s přednáškami zúčastnili též významní hosté - MUDr. Ariana Lajčíková, CSc. ze Státního zdravotního ústavu v Praze, MUDr. Jan Pavelka z Kliniky dětských infekčních nemocí FN Brno, MUDr. Jiří Nevrlka ze společnosti UPIRA Brno, Mgr. Jan Zukal, Dr., MBA z Ústavu biologie obratlovců AV ČR Brno a RNDr. Miroslav Kovařík z CHKO Moravský kras.

Výbornou atmosféru pátečního dne si rádi připomeneme na fotkách p. Pavla Kuchaře.

Všem účastníkům děkujeme!

Ohlasy

 • "Musím říci, že jsem si i onen pestrý odborný program užil (vč. nelékařů). Zároveň smekám před činností Vašeho zařízení. Tak si představuji "léčebný pobyt" pro astmatiky. Bohužel pro mé dospělé mám k dispozici jen "lázně" ...
  zdraví Jiří Nevrlka"

 • "Dobrý den paní primářko, úvodem svého emailu bych vám, vašemu týmu i spřáteleným léčebnám chtěla poděkovat za úžasnou konferenciv Boskovicích. Spolu s kolegyní nelitujeme krkolomné cesty z Ostravy a rády dorazíme i příští rok, svolí-li vedení, tak snad i v hojnějším počtu:-)
  Jenom nás mrzí, že jsme musely odejít před koncem napínavého sdělení o netopýrech, neboť nám jel autobus...
  Přednášky byly velmi pěkně a srozumitelně zpracovány, prezentace všech léčeben nás nadchla. V neposlední řadě musím ocenit i doprovodný program, dozvuky prohlídky židovského městečka s úžasnou průvodkyní vstřebávám dodnes a ráda se k vám alespoň s fotkami vracím. Váš kraj mě okouzlil, hned bych se vzdala ostravského smogu a přestěhovala celou naši rodinu do vašich končin:-). Rovněž občerstvení bylo opravdu luxusní, má roční dieta šla na dva dny do kytek:-))) a nelituji:-)
  Ještě jednou velké díky.
  Děkuji moc za čas, který jste věnovala mému sdělení,
  přeji vám hodně spokojených malých pacientů a zocelených doprovázejících osob:-)) a budu doufat v přiznivé zprávy od Vás.

  S pozdravem
  Radka Kratochvílová"

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Ostatní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2012 - 2020    Poslední aktualizace: 26. 6. 2020 www.detskelecebny.cz/ostrov/ Prohlášení o přístupnosti