Hlavní stránka   
Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětské léčebny se speleoterapií Ostrov u Macochy
O nás

SYMPOZIUM
10-2019
Jak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o násPočasí

Počasí Ostrov u Macochy - Slunečno.cz

Aktuálně

Projekt 7A - 7x o alergii a astmatu

Dne 28.5. jsme se stali absolventy vzdělávací akce 7A – 7 krát o alergii a astmatu. Na Dětskou léčebnu se speleoterapií přijeli školit z České iniciativy pro astma pan doc. MUDr. Vít Petrů, CSc. , Jaroslava Šimoníčková a Mgr. Miroslav Kovařík. Tak se naše pracoviště řadí mezi zkušenější i o personál všech zaměstnanců školy, kteří pečují o naše alergické pacienty. Škola při dětské léčebně se speleoterapií v Ostrově u Macochy získala oficiální certifikát ( akreditace MŠMT č.j. 26186/2012–25-442) „Školy přátelské dětem s alergií a astmatem“. Tento nanejvýš praktický seminář právem považujeme v dnešní době za jeden z významných milníků patřící k základním standardům pro zajištění maximální bezpečnosti při práci s dětským alergikem, astmatikem, či dítětem trpícím dermorespiračním syndromem. Doporučujeme všem zařízením, které mají neproškolené pedagogy tuto mezeru doplnit. Alergie nečeká!
Jarmila Überhuberová, primář DL se speleoterapií

Návštěva polských odborníků v oboru speleoterapie

Dětskou léčebnu ve dnech 1. až 3. 5. 2019 navštívila výkonná sekretářka Stálé komise pro speleoterapii UIS (mezinárodní speleoterapeutické unie) Magdalena Kostrzon z polské speleoterapie Wieliczka. Společným zájmem je obnovení vysoké spolupráce vědeckých pracovišť aktivně provozujících speleoterapii.

Zdravotnický personál zase zkušenější

Neustálé vzdělávání je podmínkou dobré a kvalitní práce. Proto nejen naše sestřičky absolvovaly 21. 5. 2019 seminář "Respirační pomůcky Philips a jejich použití", který zajistila firma Liftec. Hlavním tématem bylo využívání nádechových a výdechových pomůcek k efektivní dechové rehabilitaci s nácvikem správné techniky používání pomůcek.

 • !!! Upozornění na podvodné zprávy !!!

  Upozorňujeme všechny naše příznivce i rodiče pacientů, že Dětská léčebna se speleoterapií v žádném případě nespolupracuje s žádnou společností, která vyrábí či distribuuje doplňky stravy. Speleoterapie ke své účinnosti potravinové doplňky nevyužívá a nepotřebuje!

AMBULANTNÍ SPELEOTERAPIE

pro nováčky a začátečníky

sportovcům k utužení kondice

k posílení efektu několikatýdenního pobytu u nás

NOVÝ LÉČEBNÝ PROGRAM
DLE VAŠICH MOŽNOSTÍ A POTŘEB

Vzhledem k množícímu se zájmu o zkrácený pobyt nebo tzv. speleoterapii „na zkoušku“ jsme se rozhodli vyjít vstříc těm rodičům, kteří jsou s dětmi v Moravském krasu na dovolené, nebo to k nám nemají daleko a chtějí svému dítěti dopřát možnost 3 hodiny dýchat sterilní vzduch bez bakterií, zplodin a dalších nečistot z ovzduší, případně chtějí léčebný pobyt v jeskyni zkrátit z jiného důvodu nebo naopak posílit efekt před plánovaným speleoterapeutickým pobytem či po něm. Věkový limit u ambulantní speleoterapie je 6 – 18 let.

Co pro to musíte udělat?
 1. Každé ráno (v pracovní den) mezi 9 a 11 hodinou si musíte zavolat na jedno z níže uvedených telefonních čísel a zjistit tak, zda je pro daný den volná kapacita pro pobyt v Císařské jeskyni. Pobyt Vašeho dítěte bude probíhat souběžně s našimi pacienty v době od 13 do 16 hodin. Vaše dítě bude zapojeno do programu pacientů léčebny, bude v jeskyni 1,5 hodiny cvičit a další 1,5 hodiny bude ležet ve spacím pytli na lehátku.

 2. V této době (mezi 9 a 11 hodinou) po odsouhlasení volného místa přivezte dítě do Dětské léčebny se speleoterapií v Ostrově u Macochy, kde bude podrobeno krátkému vyšetření, abychom se ujistili, že je pro něj speleoterapeutický pobyt vhodný. Pokud absolvujete lékařskou prohlídku včas, můžete si bez problémů udělat do doby vstupu do jeskyně vlastní program, případně si zajít na oběd. Dítě nám přivezte ve 13:00 hodin před dolní vchod do Císařské jeskyně (cca 1,5 km od léčebny).

 3. Na stejném místě si dítě vyzvednete v 16:00 hodin.

Ambulantní speleoterapie může probíhat z důvodu provozu pouze během pracovních dnů, nelze ji vyžadovat o víkendu nebo ve státní svátek!!!

Telefonní čísla pro informace o volných místech:

516 444 232, 739 171 799 – p. Ivona Žáková

516 444 233 – p. Jitka Suchánková

516 444 334 – sesterna

 

Ceník:

1 terapie …………………………… 350,- Kč
(lékařské vyšetření, čistý spací pytel, program v jeskyni)

 

V případě zájmu lze zakoupit speleodeníček (45,- Kč), do kterého dítěti lze zapsat důležité sportovní výkony a kam obdrží samolepku za každou sportovní účast v našem kouzelném podzemním světě.

Vlastnosti jeskynního mikroklimatu:
 • stálá teplota, vlhkost a malé kolísání barometrického tlaku
 • čistota ovzduší (prach, pyly a mikroorganismy jsou přítomny jen v nepatrné koncentraci)
 • velikost částic aerosolu (0,2 – 0,5 um)
 • vysoký obsah lehkých iontů (důležité jsou zvláště záporné ionty, které zlepšují krevní průtok kapilárami, a tím se zlepší prokrvení orgánů, zrychlují pohyb řasinkového epitelu v dýchacích cestách, zvyšují produkci hlenu. Zajišťují čistotu prostředí („samočistící“ schopnost jeskyně)
 • nízká koncentrace radonu (různá, nekolísá více než o 1 řád) přímo ovlivňuje imunologické pochody v buňkách.

Pro získání garantovaného efektu terapie na 5x sníženou nemocnost, snížení nutnosti nasazování antibiotik a možnost vysazení alergologické léčby Vašeho dítěte na nutné minimum, je třeba aplikovat ambulantní režim v délce minimálně 13 návštěv jeskyně.

Kratší zvolená frekvence účasti patří k ozdravným pobytům dítěte.

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Ostatní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2012 - 2019

Poslední aktualizace: 4. 7. 2019

www.detskelecebny.cz/ostrov/