Hlavní stránka   
Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětské léčebny se speleoterapií Ostrov u Macochy
O násJak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o násPočasí

Počasí Ostrov u Macochy - Slunečno.cz


Aktuálně

Kupte si dárkový poukaz

V prodeji máme nově dárkové vouchery na 1, 5 nebo 10 pobytů v Císařské jeskyni – ambulantní speleoterapii.

Vouchery mohou uplatnit pouze děti ve věku od 6 do 18 let.

Využijte této nabídky před blížícími se Vánocemi nebo kdykoliv jindy k posílení efektu vlastního pobytu u nás nebo jen jako ochutnávku speleoterapie. Jedna ambulantní terapie (bez nutnosti schvalování zdravotní pojišťovnou) = 350,- Kč.

Nová budova pro naše pacienty aneb Píše se v Parlamentních listech

Parlamentní listy

 • Vaše dítě (děti) se u nás v mimoletních turnusech zúčastní slosování o hodnotné ceny!!!

  Soutěžní program prvních pěti léčebných turnusů roku 2019:

  Každý samostatný pacient bez doprovodu bude v jednotlivých turnusech zařazen do slosování o báječnou cenu - POUKAZ UKRYTÉ KOUZLO V HODNOTĚ 1 000,- Kč do největšího přírodního zábavního areálu v ČR ŠIKLŮV MLÝN ve Zvoli nad Pernštejnem!!!

Účast na mezinárodní konferenci v Belianských Tatrách

Ve dnech 5. a 6. 10. 2018 se v Belianských Tatrách na Slovensku konala odborná konference V. Dni v Belianských Tatrách. Tradiční dny s mezinárodní účastí zaštiťovalo ředitelství Sanatoria v Tatranskej Kotlině. Odborný program uvedl prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc., emeritní přednosta III. chirurgické kliniky 1. LF UK a FN Motol Praha. Program obohatil za Centrum spánkové medicíny v USA a na Slovensku MUDr.Tamás Ötvös, M.D. a dále také celá řada odborníků zejména na plicní tématiku.

Společně s 21 přednáškami pneumologů zazněl i příspěvek primářky Dětské léčebny se speleoterapií MUDr. Jarmily Überhuberové s názvem Výsledky studie dětských pacientů z léčebného pobytu se speleoterapií v Ostrově u Macochy a též podrobné sdělení Čo ponúka Belianska jaskyňa, které přednesl vedoucí manažer provozu Slovenské správy jeskyní RNDr. Ján Zelinka.

Druhý den akce náležel praktickým dechovým cvičením v Belianské jeskyni, což byla aktivní prezentace prospěšné terapie provozované v jeskynním klimatu.

Den otevřených dveří

V úterý 18. 9. 2018 jsme uspořádali Den otevřených dveří Dětské léčebny se speleoterapií v Ostrově u Macochy spojený s prohlídkou Císařské jeskyně, která slouží účelům speleoterapie. Den otevřených dveří byl určen zdravotnickým pracovníkům a zástupcům okolních obcí pro jejich větší informovanost.

Paní primářka přednáší

O problematice, zvláštnostech a zajímavostech speleoterapie zejména co se týká pacientů přednášela primářka MUDr. Jarmila Überhuberová na mezioborové konferenci s mezinárodní účastí Život ve zdraví 2018. Konferenci pořádala Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, katedra tělesné výchovy a výchovy ke zdraví, a konala se ve dnech 6. a 7. září 2018.

Přednáška nesla název „Kdo jsou dětští pacienti speleoterapie?“

 • !!! Upozornění na podvodné zprávy !!!

  Upozorňujeme všechny naše příznivce i rodiče pacientů, že Dětská léčebna se speleoterapií v žádném případě nespolupracuje s žádnou společností, která vyrábí či distribuuje doplňky stravy. Speleoterapie ke své účinnosti potravinové doplňky nevyužívá a nepotřebuje!

AMBULANTNÍ SPELEOTERAPIE

pro nováčky a začátečníky

sportovcům k utužení kondice

k posílení efektu několikatýdenního pobytu u nás

NOVÝ LÉČEBNÝ PROGRAM
DLE VAŠICH MOŽNOSTÍ A POTŘEB

Vzhledem k množícímu se zájmu o zkrácený pobyt nebo tzv. speleoterapii „na zkoušku“ jsme se rozhodli vyjít vstříc těm rodičům, kteří jsou s dětmi v Moravském krasu na dovolené, nebo to k nám nemají daleko a chtějí svému dítěti dopřát možnost 3 hodiny dýchat sterilní vzduch bez bakterií, zplodin a dalších nečistot z ovzduší, případně chtějí léčebný pobyt v jeskyni zkrátit z jiného důvodu nebo naopak posílit efekt před plánovaným speleoterapeutickým pobytem či po něm. Věkový limit u ambulantní speleoterapie je 6 – 18 let.

Co pro to musíte udělat?
 1. Každé ráno (v pracovní den) mezi 9 a 11 hodinou si musíte zavolat na jedno z níže uvedených telefonních čísel a zjistit tak, zda je pro daný den volná kapacita pro pobyt v Císařské jeskyni. Pobyt Vašeho dítěte bude probíhat souběžně s našimi pacienty v době od 13 do 16 hodin. Vaše dítě bude zapojeno do programu pacientů léčebny, bude v jeskyni 1,5 hodiny cvičit a další 1,5 hodiny bude ležet ve spacím pytli na lehátku.

 2. V této době (mezi 9 a 11 hodinou) po odsouhlasení volného místa přivezte dítě do Dětské léčebny se speleoterapií v Ostrově u Macochy, kde bude podrobeno krátkému vyšetření, abychom se ujistili, že je pro něj speleoterapeutický pobyt vhodný. Pokud absolvujete lékařskou prohlídku včas, můžete si bez problémů udělat do doby vstupu do jeskyně vlastní program, případně si zajít na oběd. Dítě nám přivezte ve 13:00 hodin před dolní vchod do Císařské jeskyně (cca 1,5 km od léčebny).

 3. Na stejném místě si dítě vyzvednete v 16:00 hodin.

Ambulantní speleoterapie může probíhat z důvodu provozu pouze během pracovních dnů, nelze ji vyžadovat o víkendu nebo ve státní svátek!!!

Telefonní čísla pro informace o volných místech:

516 444 232, 739 171 799 – p. Ivona Žáková

516 444 233 – p. Jitka Suchánková

516 444 334 – sesterna

 

Ceník:

1 terapie …………………………… 350,- Kč
(lékařské vyšetření, čistý spací pytel, program v jeskyni)

 

V případě zájmu lze zakoupit speleodeníček (45,- Kč), do kterého dítěti lze zapsat důležité sportovní výkony a kam obdrží samolepku za každou sportovní účast v našem kouzelném podzemním světě.

Vlastnosti jeskynního mikroklimatu:
 • stálá teplota, vlhkost a malé kolísání barometrického tlaku
 • čistota ovzduší (prach, pyly a mikroorganismy jsou přítomny jen v nepatrné koncentraci)
 • velikost částic aerosolu (0,2 – 0,5 um)
 • vysoký obsah lehkých iontů (důležité jsou zvláště záporné ionty, které zlepšují krevní průtok kapilárami, a tím se zlepší prokrvení orgánů, zrychlují pohyb řasinkového epitelu v dýchacích cestách, zvyšují produkci hlenu. Zajišťují čistotu prostředí („samočistící“ schopnost jeskyně)
 • nízká koncentrace radonu (různá, nekolísá více než o 1 řád) přímo ovlivňuje imunologické pochody v buňkách.

Pro získání garantovaného efektu terapie na 5x sníženou nemocnost, snížení nutnosti nasazování antibiotik a možnost vysazení alergologické léčby Vašeho dítěte na nutné minimum, je třeba aplikovat ambulantní režim v délce minimálně 13 návštěv jeskyně.

Kratší zvolená frekvence účasti patří k ozdravným pobytům dítěte.

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Ostatní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2012 - 2018

Poslední aktualizace: 28. 11. 2018

www.detskelecebny.cz/ostrov/