Hlavní stránka   
Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětské léčebny se speleoterapií Ostrov u Macochy
Klienti/pacienti

SYMPOZIUM
10-2019
Jak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o násPočasí

Počasí Ostrov u Macochy - Slunečno.cz

Co se chystá

Rámcový plán turnusu vytváří naše vychovatelky. Jedná se o zevrubný plán činnosti kromě vlastní speleoterapie. Tento plán samozřejmě není striktně dodržován, protože teprve v průběhu pobytu zajišťujeme vstupenky, dopravu a další nezbytnosti. Vše se také hlavně odvíjí od zdravotního stavu našich klientů, od počasí, od věku a zájmu dětí a také od aktuálních možností, akcí a nabídek.

Rámcový plán aktuálně probíhajícího turnusu si můžete prohlédnout zde:

 

 

Děti budou ve všední dny chodit do Císařské a Sloupsko–šošůvské jeskyně na 3,5 hodinové terapie. Polovinu času tráví aktivně rehabilitačním cvičením a při hraní sportovně zaměřených her, druhá část je odpočinková na lůžku. Návštěvy jiných jeskyní Moravského krasu slouží k navýšení fyzické kondice a jsou součástí speleoterapeutického pobytu u nás.

K posílení účinků speleoterapie a k léčbě i prevenci specifických obtíží každého našeho pacienta jsme od roku 2016 získali přístroje BEMER. Také maminky, tatínci nebo babičky mohou vyzkoušet léčebný efekt tohoto přístroje.

Terapie pomocí přístroje BEMER vede k posílení kladných účinků speleoterapie. Je to zdokonalená pulzní magnetoterapie. Slouží k prevenci, všeobecné regeneraci, k terapii chorob dýchacích cest, poruch prokrvení, revmatických onemocnění, psychosomatických potíží, bolesti, ke snížení náchylnosti k infekcím, následků stresu, k urychlení léčby zranění při sportu, je vhodná při onemocněních spojených s poruchou látkové výměny, při poruchách spánku a nervové vyčerpanosti.

Navštívíme nejhlubší a nejznámější propast v České republice - propast Macocha.

Zažijeme plavbu na podzemní říčce Punkvě.

Zajdeme se podívat do jedné z nejkrásnějších jeskyní Moravského krasu Balcarka, která se nachází v bezprostřední blízkosti naší léčebny.

Navštívíme největší přístupné jeskyně Moravského krasu - jeskyně Sloupsko-šošůvské.

Děti budou mít příležitost prohlédnout si prostory bývalého podzemního vojenského krytu Výpustek, který byl otevřen pro veřejnost teprve nedávno.

Pacienti každého turnusu (kromě zimního období) stráví jedno víkendové odpoledne v přírodním areálu Velká dohoda. Toto lanové centrum nás nabudí troškou adrenalinu. U dětí s astmatem a chronickým onemocněním respiračního traktu se často setkáváme s vadným držením těla. Při šplhání a jištěné chůzi po nestabilních plošinách si děti zpevní nejen sebevědomí, ale i zádové a břišní svalstvo.

Několikrát během pobytu zažije Vaše dítě pohled z koňského hřbetu při hippoterapii.

Oblíbená je návštěva zříceniny hradu Holštejn.

V horkých letních dnech jezdíme s dětmi na koupaliště do Spešova.

V zimním období se jezdíme koupat do krytého bazénu v Boskovicích.

Přednášky Mgr. Tiché z Vlastivědného muzea v Olomouci děti vždy zaujmou.

Od 20. 8. 2015 je na Skalním mlýně pro veřejnost otevřen nový Dům přírody Moravského krasu. Také s našimi pacienty tuto velice zajímavou zážitkovou expozici s interaktivními prvky o Moravském krasu rádi navštěvujeme.

Vyhledáváme aktuální zajímavosti a snažíme se dětem zpestřovat program nejrůznějšími akcemi a zajímavým programem.

V podvečerech se děti mohou těšit na kreativní tvoření a vyrábění - batikování triček, výrobu svíček, korálkování, ubrouskovou techniku, malování sádrových zvířátek a mnoho dalších činností.

Svůj volný čas si děti můžou zpříjemnit hrou jako je ping-pong, fotbálek, kulečník, hrou na interaktivní tabuli a dalšími. Oblíbené jsou také společenské hry, Kimova hra a olympiády a soutěže všech druhů.

Samozřejmě v případně příznivého počasí jsme raději před léčebnou.

V případě nepříznivého počasí je možnost zajít protáhnout svá těla do posilovny a tělocvičny.

Děti se naučí pracovat s GPS a budou zasvěceny do geocachingu.

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Ostatní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2012 - 2019

Poslední aktualizace: 4. 7. 2019

www.detskelecebny.cz/ostrov/