Hlavní stránka   
Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětské léčebny se speleoterapií Ostrov u Macochy
O nás

SYMPOZIUM
10-2019
Jak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o násPočasí

Počasí Ostrov u Macochy - Slunečno.czPrezentace

NetopýrVýzkumná práce:
Kdo jsou pacienti speleoterapie?

Vydavatelství MUNI začátkem března zveřejnilo elektronické sborníky z konference Život ve zdraví 2018 – viz https://munispace.muni.cz/library/catalog/view/1145/3318/832-2/0
Prezentace naší práce pod názvem „Kdo jsou pacienti speleoterapie?“ přikládáme.

NetopýrPrezentace nové budovy pokračuje

Primářka léčebny MUDr. Jarmila Überhuberová odprezentovala informace o projektu výstavby nové budovy léčebného sanatoria na pracovním setkání zástupců Jihočeského a Jihomoravského kraje, které proběhlo 21. 2. 2019 ve Křtinách na Blanensku. V čele zástupců Jihomoravského kraje stál uvolněný předseda Výboru pro regionální rozvoj Radomír Pavlíček.

Netopýr

Článek o plánované speleoterapeutické léčbě v Gruzii

Jsme rádi, že i díky naší pomoci se v Gruzii rozvíjí dobrá věc.

Článek vyšel v časopise Ochrana přírody, který vydává AOPK ČR ve spolupráci se Správou jeskyní ČR a Správou NP Šumava, Krkonošského národního parku, NP Podyjí a NP České Švýcarsko.

Článek o plánované speleoterapeutické léčbě v Gruzii


Netopýr

Regionální Blanenský deník informuje o plánované budově

Bůlanenský deník

Netopýr

Nová budova pro naše pacienty aneb Píše se v Parlamentních listech

Parlamentní listy

Netopýr

Prezentujeme se v ročence Zpřístupněné jeskyně 2017

Potěšil nás zájem a nabídka ze strany Správy jeskyní ČR, abychom se prezentovali v jejich ročence o zpřístupněných jeskyních v České republice.

Výzvu jsme přijali výsledek se nám nyní dostal do rukou

Netopýr

Paní primářka přednáší

O problematice, zvláštnostech a zajímavostech speleoterapie zejména co se týká pacientů přednášela primářka MUDr. Jarmila Überhuberová na mezioborové konferenci s mezinárodní účastí Život ve zdraví 2018. Konferenci pořádala Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, katedra tělesné výchovy a výchovy ke zdraví, a konala se ve dnech 6. a 7. září 2018.

Přednáška nesla název „Kdo jsou dětští pacienti speleoterapie?“

Netopýr

Prezentace zařízení

Prezentace

Netopýr

Plánovaná výstavba nové budovy pro Dětskou léčebnu se speleoterapií vzbuzuje zájem; srpen 2018

5plus2

blanensky-denik

idnes

Netopýr

Článek v novinách Blanenský deník, 10. 3. 2018

O záměrech s výstavbou nové budovy Dětské léčebny se speleoterapií v Ostrově u Macochy informuje článek v Blanenském deníku.

Jihomoravský kraj nám přislíbil zajištění dokončení projektové dokumentace a následnou realizaci výběrového řízení na celou stavbu, a to do konce roku 2019. V příštím roce bude stavba zahájena a její předpokládaný konec je stanoven na rok 2022. Projekt byl již schválen jako investice Evropské banky.


Netopýr

ČT 2 - Dobré ráno od nás

V pátek 1. prosince 2017 natáčel štáb ČT2 v moderním návštěvnickém středisku - v Domě přírody Moravského krasu - pravidelný pořad Dobré ráno, kam si nás také pozval. S moderátory si o naší léčebnou poskytované zvláštní klimatické metodě - speleoterapii - povídala ředitelka příspěvkové organizace Jihomoravské dětské léčebny, MUDr. Kateřina Bednaříková. Na záznamy rozhovorů se můžete podívat níže.

585635-speleoterapie
585649-speleoterapie

Netopýr

Rozhlasové vysílání o naší léčebně, 6. 8. 2017

V neděli 6. 8. 2017 byla v ČRo Brno odvysílána krátká reportáž Marie Veselé o tom, jak se naši pacienti chodí léčit do jeskyně a jak jim to pomáhá. Poslechnout si ji můžete ze záznamu.


Přehrát

Netopýr

Článek v časopisu 100+1 Zázraky medicíny

V pátek 26. 5. 2017 vyšel v časopise 100+1 Zázraky medicíny článek s názvem Kam se jezdí léčit děti. Dočtete se tam o všech třech pracovištích naší příspěvkové organizace Jihomoravské dětské léčebny a získáte tak lepší povědomí o Dětské léčebně v Křetíně, Dětské léčebně pohybových poruch v Boskovicích a samozřejmě také o nás, Dětské léčebně se speleoterapií v Ostrově u Macochy.

100+1 Zázraky medicíny

Netopýr

Článek v měsíčníku MY FACE, duben 2017

my-face

Netopýr

Článek v týdeníku Blanensko a Vyškovsko 5plus2, 10. 3. 2017

5plus2

Netopýr

Článek v novinách Mladá fronta DNES, 3. 3. 2017

právo

Netopýr

Článek v odborném časopise QUICKSEAL TIMES, září 2016

QUICKSEAL

Netopýr

Článek v novinách Právo (příloha Styl pro ženy), 27. 9. 2016

právo

Netopýr

Prezentace na 12. Kongresu českých pediatrů a sester v Hradci Králové

Ve dnech 15. – 17. září 2016 proběhne v Hradci Králové nejdůležitější akce celého roku pro odborné zdravotnické pracovníky v oblasti dětského lékařství – 12. Kongres českých pediatrů a sester. Kongres je garantován Českou pediatrickou společností ČLS JEP. Abstrakta všech přednášek budou následně publikována v časopise Česko-slovenská pediatrie.

Také z našeho pracoviště se tohoto kongresu aktivně zúčastníme, a to jak v lékařské, tak i v sesterské sekci.

Pro lékaře si připravuje posterové sdělení primářka léčebny MUDr. Jarmila Überhuberová. Poster nese název Speleoterapie ve službě pacientům s cystickou fibrózou.

Sesterskou sekci od nás bude zastupovat Bc. Petra Lepková, DiS. s přednáškou Specifika péče u dětí s indikací speleoterapie v Ostrově u Macochy.

Netopýr

Brněnské tramvaje výmluvně o nás

Pokud se pohybujete v Brně, zbystřete!

V některých tramvajích dočasně uvidíte reklamu našeho zdravotnického zařízení, díky které mohou i neznalí cestující získat základní informace o všech třech léčebnách naší organizace Jihomoravské dětské léčebny, p. o. :

  • v Ostrově u Macochy léčíme astma bronchiale, onemocnění dýchacích cest, alergie, oslabenou imunitu, a ekzémy; využíváme k tomu zvláštní klimatickou metodu zvanou speleoterapie, která jako přírodní zdroj využívá klima v jeskyni
  • v Křetíně léčíme dětskou obezitu a onemocnění dýchacích cest
  • v Boskovicích léčíme dětskou mozkovou obrnu a neurologická a ortopedická onemocnění

Pokud se Vám poštěstí takovou tramvají jet, uvidět naše letáčky a ještě budete dostatečně rychlí a pohotoví, vyfoťte je a pošlete nám na e-mail nebo na Facebook!

Netopýr

Natáčení v Císařské jeskyni

Dne 19. 7. 2016 jsme se účastnili natáčení o jeskyních Moravského krasu. Přestože naše Císařská jeskyně slouží pouze léčebným účelům - speleoterapii - a nově vznikající videoshot bude pojednávat zejména o veřejnosti přístupných jeskyních, byli jsme také zařazeni do tohoto souboru. Mladá společnost JF Production věří, že shot by se mohl objevit po prázdninách v kinech.

Netopýr

Tisková zpráva

Ve středečním vydání zpravodajského týdeníku ZRCADLO (25. května 2016) vyšla tisková zpráva o konferenci Speleoterapie pro každého? Aneb Cesta do hlubin Císařské jeskyně.

Netopýr

Jogínci na cestách

Znáte televizní pořad pro děti Jogínci na cestách? Představte si, že jeden díl se natáčel i v naší Císařské jeskyni. Najdete ho pod názvem Velbloud v jeskyni.

http://decko.ceskatelevize.cz/joginci-na-cestach

Sama doma

18. 2. 2016 byla naše primářka, MUDr. Jarmila Überhuberová, online v pořadu Sama doma. Podívejte se na záznam vysílání a přečtěte si také chat.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/216562220600024/

 

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/216562220600024/chat/5839-jarmila-uberhuberova/

Netopýr

Článek v týdeníku Zrcadlo: Ostrovská léčebna se speleoterapií teď nabízí další pokoje pro rodiče

Ostrovská léčebna se speleoterapií teď nabízí další pokoje pro rodiče

 

Netopýr

Kazuistika k atestační zkoušce: Sebepoškození jako příčina vážné infekce u dítěte s bronchiálním astmatem (MUDr. Überhuberová Jarmila)

Sebepoškození jako příčina vážné infekce u dítěte s bronchiálním astmatem

 

Netopýr

Článek v odborném časopisu Rehabilitace a fyzikální lékařství, listopad 2015:

Efekt terapeutického pobytu se speleoterapií na variabilitu srdeční frekvence dětských pacientů s asthma bronchiale (PhDr. Uhlíř P., Ph.D., prof. MUDr. Opavský J., MUDr. Slavík P.)

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Ostatní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2012 - 2019

Poslední aktualizace: 4. 7. 2019

www.detskelecebny.cz/ostrov/