Mapa stránek   
Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětské léčebny se speleoterapií Ostrov u Macochy
Klienti/pacientiJak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o násPočasí

Počasí Ostrov u Macochy - Slunečno.cz
QR kód


Procedury

BEMER terapie

K posílení účinků speleoterapie a k léčbě i prevenci specifických obtíží každého našeho pacienta jsme od roku 2016 získali přístroje BEMER.

BEMER terapie je zdokonalená pulzní magnetoterapie. Slouží k prevenci, všeobecné regeneraci, k terapii chorob dýchacích cest, poruch prokrvení, revmatických onemocnění, psychosomatických potíží, bolesti, ke snížení náchylnosti k infekcím, následků stresu, k urychlení léčby zranění při sportu, je vhodná při onemocněních spojených s poruchou látkové výměny, při poruchách spánku a nervové vyčerpanosti.

Při terapii impulzu BEMER dochází ke snížení náchylnosti k infekčním chorobám, posílení obranyschopnosti těla, lepšímu zásobování kyslíkem a odvádění škodlivých látek z organismu, zmírnění následků stresových podnětů, podpoře ran a hojení, zlepšení prokrvení v jednotlivých orgánových systémech, zvýšení výkonnosti a intenzity zátěže, ke snížení rizika úrazu v době aktivního tréninku a k urychlení regenerace po fyzické i psychické námaze.

Autogenní drenáž

Jejím základním principem je odlepit, sesbírat a evakuovat hleny z dýchacích cest. Jedná se o pomalé nadechování nosem, s pauzou na konci vdechu. Pak následuje řízený, pomalý, dlouhý a svalově řízený výdech pootevřenými ústy.

Flutter

Je to dýchací technika využívající vibračního chvění vytvořeného pomocí jednoduché pomůcky – flutteru, pomocí něhož je uvolňován a následně evakuován sekret do horních dýchacích cest.

Cíl:

 1. odstranění sekretu z dýchacích cest
 2. celkové zlepšení zdravotního stavu dítěte

Reflexní masáž - míčkování

Míčková facilitace je metoda, která napomáhá léčbě alergických, astmatických a průduškových onemocnění.

Je to komplexní masážní metoda, která facilituje nádech a inhibuje výdech.

Cíl:

 1. uvolnění a odstranění sekretu z nosu a dutin
 2. celkové zlepšení držení těla
 3. zlepšení celkového zdravotního stavu dítěte

Néti - proplach nosu

Laváž nosní dutiny a nosohltanu indikovaným roztokem vpraveným pomocí nosní sprchy.

Cíl:

 1. šetrné provedení úkonu
 2. uvolnění nateklé nosní sliznice
 3. uvolnění hlenu z nosní sliznice
 4. odplavení případných krust
 5. odstranění alergenů
 6. dosažení fyzické úlevy, snadnějšího dýchání
 7. získání dítě pro spolupráci, případně edukování v úkonu prováděném na sobě

Urbanovy koupele se soluxem – dále jen U-solux

U – solux je léčebná metoda, využívající účinku vlhkého i suchého tepla na cévy horních končetin a obličeje, která neinvazivní cestou ovlivňuje zánět vedlejších nosních dutin.

Cíl:

 1. uvolnění a odstranění sekretu z nosních průduchů a vedlejších nosních dutin
 2. odstranění bolesti hlavy
 3. dosažení pocitu celkové úlevy a pohody

Aplikace bioptronové lampy

Aplikace bioptronové lampy je fototerapeutická léčebná metoda využívající léčivé účinky polarizovaného světla. Je využívána pro analgetický, protizánětlivý nebo stimulační efekt.

Cíl:

 1. zlepšení až vymizení kožních výsevů, omezení svědivých pocitů
 2. snížení bolestivých vjemů pohybového aparátu
 3. urychlení hojení ran nebo již vzniklých jizev

Aplikace krátkovlnné diatermie

Krátkovlnná diatermie je fyzikální metoda, která produkuje vysokofrekvenční pole, jehož účelem je vytvářet tepelné a biologické efekty ve tkáních a kloubech lidského těla.

Cíl:

 1. prohřátí tkání (plic) zvláště tam, kde přetrvávají rezidua po infektech
 2. zlepšení zdravotní stavu dítěte
 3. vhodné začlenění procedury do léčebného režimu z hlediska času provádění

Aplikace reboxu

Je to využití elektroléčebné metody pomocí přístroje na principu účinku generovaných obdélníkových impulsů o frekvenci 2 – 4 Hz přes pokožku pacienta za účelem analgetickým, myorelaxačním, případně pro zvýšení mikrocirkulace krve a lymfy.

Cíl:

 1. zmírnění až odstraňování nepříjemných vjemů až bolestivosti
 2. působení na vyvolávající příčinu akutně vzniklou či přetrvávající
 3. získání dítěte ke spolupráci, jeho edukace dítěte
 4. umožnění začlenění dítěte do běžného režimu

Podhájský aerosol – mořská lázeň

V uzavřené kabince bude tlakem vzduchu ze speciální trysky rozprašována jemná aerosolová mlha z tzv. slovenského „Mrtvého moře“, jak se říká vodě v Podhájské. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o vodu třetihorního moře. Inhalační účinky této vody jsou vyšší než při běžném koupání.

Pozitivní účinky jsou sledovány hlavně na posílení imunitního systému, pročištění a uvolnění dýchacích cest, nosní a ústní dutiny, hrdla a hlasivek, a při léčbě alergií a kožních chorob.

Inhalace

Pro řadu pacientů je inhalační terapie spojena s pohybovými aktivitami léčebné rehabilitace a obě se staly každodenní součástí jejich komplexní péče.

Spojení inhalační terapie a technik respirační fyzioterapie zlepšuje a zdokonaluje dechové návyky a tím usnadňuje dýchání. Pocit volného dýchání přispívá k lepší kvalitě života jedinců s dechovým onemocněním. Učíme děti, jak správně inhalovat a jak je inhalace důležitá. Vždy kontrolujeme polohu jazyka, který leží pod náústkem (vyplázneme jazyk a na něj položíme náústek), ústa jsou obemknuta okolo náústku. Svaly úst pevně, ale volně obklopují náústek Inhalaci provádíme 1 – 2x denně po 5 minutách. Nejčastěji inhalujeme Vincentku.

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Ostatní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2012 - 2020    Poslední aktualizace: 26. 6. 2020 www.detskelecebny.cz/ostrov/ Prohlášení o přístupnosti