Mapa stránek   
Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětské léčebny se speleoterapií Ostrov u Macochy
Klienti/pacientiJak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o násPočasí

Počasí Ostrov u Macochy - Slunečno.cz
QR kód


Co se chystá

Rámcový plán turnusu vytváří naše vychovatelky. Jedná se o zevrubný plán činnosti kromě vlastní speleoterapie. Tento plán samozřejmě není striktně dodržován, protože teprve v průběhu pobytu zajišťujeme vstupenky, dopravu a další nezbytnosti. Vše se také hlavně odvíjí od zdravotního stavu našich klientů, od počasí, od věku a zájmu dětí a také od aktuálních možností, akcí a nabídek.

Rámcový plán aktuálně probíhajícího turnusu si můžete prohlédnout zde:

 

 

Děti budou ve všední dny chodit do Císařské a Sloupsko–šošůvské jeskyně na 3,5 hodinové terapie. Polovinu času tráví aktivně rehabilitačním cvičením a při hraní sportovně zaměřených her, druhá část je odpočinková na lůžku. Návštěvy jiných jeskyní Moravského krasu slouží k navýšení fyzické kondice a jsou součástí speleoterapeutického pobytu u nás.

K posílení účinků speleoterapie a k léčbě i prevenci specifických obtíží každého našeho pacienta jsme od roku 2016 získali přístroje BEMER. Také maminky, tatínci nebo babičky mohou vyzkoušet léčebný efekt tohoto přístroje.

Terapie pomocí přístroje BEMER vede k posílení kladných účinků speleoterapie. Je to zdokonalená pulzní magnetoterapie. Slouží k prevenci, všeobecné regeneraci, k terapii chorob dýchacích cest, poruch prokrvení, revmatických onemocnění, psychosomatických potíží, bolesti, ke snížení náchylnosti k infekcím, následků stresu, k urychlení léčby zranění při sportu, je vhodná při onemocněních spojených s poruchou látkové výměny, při poruchách spánku a nervové vyčerpanosti.

Navštívíme nejhlubší a nejznámější propast v České republice - propast Macocha.

Zažijeme plavbu na podzemní říčce Punkvě.

Zajdeme se podívat do jedné z nejkrásnějších jeskyní Moravského krasu Balcarka, která se nachází v bezprostřední blízkosti naší léčebny.

Navštívíme největší přístupné jeskyně Moravského krasu - jeskyně Sloupsko-šošůvské.

Děti budou mít příležitost prohlédnout si prostory bývalého podzemního vojenského krytu Výpustek, který byl otevřen pro veřejnost teprve nedávno.

Pacienti každého turnusu (kromě zimního období) stráví jedno víkendové odpoledne v přírodním areálu Velká dohoda. Toto lanové centrum nás nabudí troškou adrenalinu. U dětí s astmatem a chronickým onemocněním respiračního traktu se často setkáváme s vadným držením těla. Při šplhání a jištěné chůzi po nestabilních plošinách si děti zpevní nejen sebevědomí, ale i zádové a břišní svalstvo.

Několikrát během pobytu zažije Vaše dítě pohled z koňského hřbetu při hippoterapii.

Oblíbená je návštěva zříceniny hradu Holštejn.

V horkých letních dnech jezdíme s dětmi na koupaliště do Spešova.

V zimním období se jezdíme koupat do krytého bazénu v Boskovicích.

Přednášky Mgr. Tiché z Vlastivědného muzea v Olomouci děti vždy zaujmou.

Od 20. 8. 2015 je na Skalním mlýně pro veřejnost otevřen nový Dům přírody Moravského krasu. Také s našimi pacienty tuto velice zajímavou zážitkovou expozici s interaktivními prvky o Moravském krasu rádi navštěvujeme.

Vyhledáváme aktuální zajímavosti a snažíme se dětem zpestřovat program nejrůznějšími akcemi a zajímavým programem.

V podvečerech se děti mohou těšit na kreativní tvoření a vyrábění - batikování triček, výrobu svíček, korálkování, ubrouskovou techniku, malování sádrových zvířátek a mnoho dalších činností.

Svůj volný čas si děti můžou zpříjemnit hrou jako je ping-pong, fotbálek, kulečník, hrou na interaktivní tabuli a dalšími. Oblíbené jsou také společenské hry, Kimova hra a olympiády a soutěže všech druhů.

Samozřejmě v případně příznivého počasí jsme raději před léčebnou.

V případě nepříznivého počasí je možnost zajít protáhnout svá těla do posilovny a tělocvičny.

Děti se naučí pracovat s GPS a budou zasvěceny do geocachingu.

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Ostatní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2012 - 2020    Poslední aktualizace: 1. 9. 2020 www.detskelecebny.cz/ostrov/ Prohlášení o přístupnosti