Mapa stránek   
Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětské léčebny se speleoterapií Ostrov u Macochy
O násJak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o násPočasí

Počasí Ostrov u Macochy - Slunečno.cz
QR kód
Prezentace

Netopýr

Časopis MyFace jako jeden z prvních zareagoval na naši novinku

Červnové vydání časopisu MyFace připomnělo mimo jiné i novinku z Ostrova u Macochy, a to výstavbu nové dětské léčebny. Stávající provizorní budova je již dlouhá léta nevyhovující, a tak konec roku 2022 je nadějí nejen pro malé pacienty, ale i pro personál.

Netopýr

Dočkáme se nové budovy

Podle posledních informací už známe i dodavatele projekčních prací a zhotovitele stavby. Stavba by měla být dokončena s rokem 2022.

Více ...

Netopýr

5plus2; Zdraví, 15. 11. 2019Netopýr

Blanenský deník, 24. 10. 2019

blanensky-denik

Netopýr

Článek v časopisu Alergie, astma, bronchitida (č.3/2019)

Článek v časopisu Alergie, astma, bronchitida (č.3/2019)

NetopýrVýzkumná práce:
Kdo jsou pacienti speleoterapie?

Vydavatelství MUNI začátkem března zveřejnilo elektronické sborníky z konference Život ve zdraví 2018 – viz https://munispace.muni.cz/library/catalog/view/1145/3318/832-2/0
Prezentace naší práce pod názvem „Kdo jsou pacienti speleoterapie?“ přikládáme.

NetopýrPrezentace nové budovy pokračuje

Primářka léčebny MUDr. Jarmila Überhuberová odprezentovala informace o projektu výstavby nové budovy léčebného sanatoria na pracovním setkání zástupců Jihočeského a Jihomoravského kraje, které proběhlo 21. 2. 2019 ve Křtinách na Blanensku. V čele zástupců Jihomoravského kraje stál uvolněný předseda Výboru pro regionální rozvoj Radomír Pavlíček.

Netopýr

Článek o plánované speleoterapeutické léčbě v Gruzii

Jsme rádi, že i díky naší pomoci se v Gruzii rozvíjí dobrá věc.

Článek vyšel v časopise Ochrana přírody, který vydává AOPK ČR ve spolupráci se Správou jeskyní ČR a Správou NP Šumava, Krkonošského národního parku, NP Podyjí a NP České Švýcarsko.

Článek o plánované speleoterapeutické léčbě v Gruzii


Netopýr

Regionální Blanenský deník informuje o plánované budově

Bůlanenský deník

Netopýr

Nová budova pro naše pacienty aneb Píše se v Parlamentních listech

Parlamentní listy

Netopýr

Prezentujeme se v ročence Zpřístupněné jeskyně 2017

Potěšil nás zájem a nabídka ze strany Správy jeskyní ČR, abychom se prezentovali v jejich ročence o zpřístupněných jeskyních v České republice.

Výzvu jsme přijali výsledek se nám nyní dostal do rukou

Netopýr

Paní primářka přednáší

O problematice, zvláštnostech a zajímavostech speleoterapie zejména co se týká pacientů přednášela primářka MUDr. Jarmila Überhuberová na mezioborové konferenci s mezinárodní účastí Život ve zdraví 2018. Konferenci pořádala Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, katedra tělesné výchovy a výchovy ke zdraví, a konala se ve dnech 6. a 7. září 2018.

Přednáška nesla název „Kdo jsou dětští pacienti speleoterapie?“

Paní primářka přednáší

Netopýr

Prezentace zařízení

Prezentace

Netopýr

Plánovaná výstavba nové budovy pro Dětskou léčebnu se speleoterapií vzbuzuje zájem; srpen 2018

5plus2

blanensky-denik

idnes

Netopýr

Článek v novinách Blanenský deník, 10. 3. 2018

O záměrech s výstavbou nové budovy Dětské léčebny se speleoterapií v Ostrově u Macochy informuje článek v Blanenském deníku.

Jihomoravský kraj nám přislíbil zajištění dokončení projektové dokumentace a následnou realizaci výběrového řízení na celou stavbu, a to do konce roku 2019. V příštím roce bude stavba zahájena a její předpokládaný konec je stanoven na rok 2022. Projekt byl již schválen jako investice Evropské banky.

Článek v novinách Blanenský deník, 10. 3. 2018


Netopýr

ČT 2 - Dobré ráno od nás

V pátek 1. prosince 2017 natáčel štáb ČT2 v moderním návštěvnickém středisku - v Domě přírody Moravského krasu - pravidelný pořad Dobré ráno, kam si nás také pozval. S moderátory si o naší léčebnou poskytované zvláštní klimatické metodě - speleoterapii - povídala ředitelka příspěvkové organizace Jihomoravské dětské léčebny, MUDr. Kateřina Bednaříková. Na záznamy rozhovorů se můžete podívat níže.

585635-speleoterapie
585649-speleoterapie

Netopýr

Rozhlasové vysílání o naší léčebně, 6. 8. 2017

V neděli 6. 8. 2017 byla v ČRo Brno odvysílána krátká reportáž Marie Veselé o tom, jak se naši pacienti chodí léčit do jeskyně a jak jim to pomáhá. Poslechnout si ji můžete ze záznamu.


Přehrát

Netopýr

Článek v časopisu 100+1 Zázraky medicíny

V pátek 26. 5. 2017 vyšel v časopise 100+1 Zázraky medicíny článek s názvem Kam se jezdí léčit děti. Dočtete se tam o všech třech pracovištích naší příspěvkové organizace Jihomoravské dětské léčebny a získáte tak lepší povědomí o Dětské léčebně v Křetíně, Dětské léčebně pohybových poruch v Boskovicích a samozřejmě také o nás, Dětské léčebně se speleoterapií v Ostrově u Macochy.

100+1 Zázraky medicíny

Netopýr

Článek v měsíčníku MY FACE, duben 2017

my-face

Netopýr

Článek v týdeníku Blanensko a Vyškovsko 5plus2, 10. 3. 2017

5plus2

Netopýr

Článek v novinách Mladá fronta DNES, 3. 3. 2017

právo

Netopýr

Článek v odborném časopise QUICKSEAL TIMES, září 2016

QUICKSEAL

Netopýr

Článek v novinách Právo (příloha Styl pro ženy), 27. 9. 2016

právo

Netopýr

Prezentace na 12. Kongresu českých pediatrů a sester v Hradci Králové

Ve dnech 15. – 17. září 2016 proběhne v Hradci Králové nejdůležitější akce celého roku pro odborné zdravotnické pracovníky v oblasti dětského lékařství – 12. Kongres českých pediatrů a sester. Kongres je garantován Českou pediatrickou společností ČLS JEP. Abstrakta všech přednášek budou následně publikována v časopise Česko-slovenská pediatrie.

Také z našeho pracoviště se tohoto kongresu aktivně zúčastníme, a to jak v lékařské, tak i v sesterské sekci.

Pro lékaře si připravuje posterové sdělení primářka léčebny MUDr. Jarmila Überhuberová. Poster nese název Speleoterapie ve službě pacientům s cystickou fibrózou.

Sesterskou sekci od nás bude zastupovat Bc. Petra Lepková, DiS. s přednáškou Specifika péče u dětí s indikací speleoterapie v Ostrově u Macochy.

Netopýr

Brněnské tramvaje výmluvně o nás

Pokud se pohybujete v Brně, zbystřete!

V některých tramvajích dočasně uvidíte reklamu našeho zdravotnického zařízení, díky které mohou i neznalí cestující získat základní informace o všech třech léčebnách naší organizace Jihomoravské dětské léčebny, p. o. :

  • v Ostrově u Macochy léčíme astma bronchiale, onemocnění dýchacích cest, alergie, oslabenou imunitu, a ekzémy; využíváme k tomu zvláštní klimatickou metodu zvanou speleoterapie, která jako přírodní zdroj využívá klima v jeskyni
  • v Křetíně léčíme dětskou obezitu a onemocnění dýchacích cest
  • v Boskovicích léčíme dětskou mozkovou obrnu a neurologická a ortopedická onemocnění

Pokud se Vám poštěstí takovou tramvají jet, uvidět naše letáčky a ještě budete dostatečně rychlí a pohotoví, vyfoťte je a pošlete nám na e-mail nebo na Facebook!

Netopýr

Natáčení v Císařské jeskyni

Dne 19. 7. 2016 jsme se účastnili natáčení o jeskyních Moravského krasu. Přestože naše Císařská jeskyně slouží pouze léčebným účelům - speleoterapii - a nově vznikající videoshot bude pojednávat zejména o veřejnosti přístupných jeskyních, byli jsme také zařazeni do tohoto souboru. Mladá společnost JF Production věří, že shot by se mohl objevit po prázdninách v kinech.

Netopýr

Tisková zpráva

Ve středečním vydání zpravodajského týdeníku ZRCADLO (25. května 2016) vyšla tisková zpráva o konferenci Speleoterapie pro každého? Aneb Cesta do hlubin Císařské jeskyně.

Tisková zpráva

Netopýr

Jogínci na cestách

Znáte televizní pořad pro děti Jogínci na cestách? Představte si, že jeden díl se natáčel i v naší Císařské jeskyni. Najdete ho pod názvem Velbloud v jeskyni.

http://decko.ceskatelevize.cz/joginci-na-cestach

Sama doma

18. 2. 2016 byla naše primářka, MUDr. Jarmila Überhuberová, online v pořadu Sama doma. Podívejte se na záznam vysílání a přečtěte si také chat.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/216562220600024/

 

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/216562220600024/chat/5839-jarmila-uberhuberova/

Netopýr

Článek v týdeníku Zrcadlo: Ostrovská léčebna se speleoterapií teď nabízí další pokoje pro rodiče

Ostrovská léčebna se speleoterapií teď nabízí další pokoje pro rodiče

 

Netopýr

Kazuistika k atestační zkoušce: Sebepoškození jako příčina vážné infekce u dítěte s bronchiálním astmatem (MUDr. Überhuberová Jarmila)

Sebepoškození jako příčina vážné infekce u dítěte s bronchiálním astmatem

 

Netopýr

Článek v odborném časopisu Rehabilitace a fyzikální lékařství, listopad 2015:

Efekt terapeutického pobytu se speleoterapií na variabilitu srdeční frekvence dětských pacientů s asthma bronchiale (PhDr. Uhlíř P., Ph.D., prof. MUDr. Opavský J., MUDr. Slavík P.)

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Ostatní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2012 - 2020    Poslední aktualizace: 1. 9. 2020 www.detskelecebny.cz/ostrov/ Prohlášení o přístupnosti