Mapa stránek   
Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Jihomoravské dětské léčebny, p.o. Dětské léčebny se speleoterapií Ostrov u Macochy
Klienti/pacientiJak zajistit pobyt

Aktuálně

Píšete o násPočasí

Počasí Ostrov u Macochy - Slunečno.cz
QR kód


Stalo se

Turnus 15. 7. – 11. 8. 2020

Uf, to uteklo. „Stezka po stopách nezbedných netopýrů“ byl opravdu turnus nadupaný různorodým programem. Vždyť jsme stihli absolvovat dvoje hody! Naši Císařskou jeskyni jsme si užili dosyta a nejen tu naši, ale taky Sloupsko-šošůvskou jeskyni, Balcarku a nejoblíbenější Punkevní jeskyně. Měli jsme šanci dokonce i porovnat pískovcovou Jeskyni Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu s tou naší - vápencovou. Bylo taky hodně teplo, ale zdravotní stav našich malých pacientů nám nedovolil navštívit koupaliště, to jsme si vynahradili alespoň obří vodní bitvou, ta byla opravdu napínavá – jako vodní zbraň sloužila každá nádobka, která jen dokázala zachytit vodu. Vyrazili jsme i na průzkum nedalekého letiště v Kotvrdovicích. Svá povolání nám přijeli představit policisté i hasiči. A na celodenní výlet jsme si vyjeli do Boskovic na zříceninu hradu. Nechyběla ani mnohá sportovní utkání všeho druhu. Celý pobyt završila vyvedená Talentmánie. Sešla se nám super parta, tak se budeme těšit zase za rok! Ahóóóóój!

Turnus 17. 6. – 14. 7. 2020

První prázdninový turnus už je minulostí, ale vzpomínek nám zůstalo opravdu mnoho . Prozkoumali jsme snad všechny jeskyně v okolí, dokonce jsme se vydali zkontrolovat i čarodějnici do jeskyně Kateřinské. Vyrazili jsme si do lanového parku, opekli buřta a neminuly nás ani hody v blízkých Vysočanech. V lese byla vyhlášena soutěž o nejútulnější domeček pro skřítky a vrcholem celého pobytu byla mimořádně vydařená Talentmánie, kde zazářilo hned několik skvělých talentů.

Více fotografií - zde

Více fotografií - zde

Více fotografií - zde

Více fotografií - zde.

A dostali jsme mimo jiné i toto úžasné poděkování:

 

 

Více fotografií - zde

 

 

Více fotografií - zde

 

 

Cvičný zásah hasičů

V neděli 18. listopadu 2018 u nás hořelo. Tedy naštěstí jen jako. Místní jednotka Sboru dobrovolných hasičů i hasiči z okolí nám předvedli cvičný zásah, jak by to asi vypadalo, kdyby skutečně vypukl požár v naší budově. Děti viděly a zažily nejen zásah, ale také evakuaci a ošetření "zraněných". Na závěr si všichni mohli vyzkoušet něco z práce hasičů.

 

 

Milé poděkování

Moc milé psaní a dárečky pro děti jsme dostali od spokojených rodičů. Ocenění naší práce vždy potěší.


 

 

Jóga našich nejmenších

 

 

Halloween 2018

Není to sice náš národní svátek, ale halloweenských oslav jsme se ujali se ctí a rádi. Při dlabání dýní jsme zažili spoustu legrace, stejně jako při výrobě masek nebo na světýlkové cestě, kdy nám vichřice světýlka sfoukávala.

My jsme se ale nedali a všechno jsme si parádně užili.

 

 

3D model loga

Zručnost a šikovnost našich tatínků je někdy obdivuhodná. Po návratu domů jednoho z nich jsme poštou obdrželi tento úžasný 3D svítící model našeho loga. Velké díky za úžasné překvapení!!!

 

 

Poděkování od maminek

Vždycky nás potěší, když naši práci rodiče dětí ocení. Někdy je to i takto sladce, jako v turnusu 2. – 22. 5. 2018… Muffiny byly dokonce domácí výroba přímo od maminky, která je napekla jak dětem, tak personálu, a byly naprosto vynikající.

 

 

Oživlý boskovický hrad

Návštěva boskovického hradu s jezdeckým rytířským turnajem, šermířskými vystoupeními, pohádkovým vyprávěním a spoustou dalších zajímavostí byla vynikajícím a hlavně zajímavým zpestřením konce pobytu 6. turnusu roku 2018 (pobyt od 2. 5. do 22. 5. 2018).

 

 

Pohádková prohlídka zámku Plumlov

Poslední víkend pobytu 5. turnusu roku 2018 (4. 4. - 24. 4.) byl ozvláštněný výletem na plumlovský zámek, kde se konaly pohádkové prohlídky. A co se tam dělo? Třeba to, že loupežník Karaba potrestal svojí starou bambitkou výběrčí daní Ference a Lorence, nebo že čaroděj Elixír a kouzelnice Halíbela čarovali a zasvětili nás do kouzel lásky, a taky jsme viděli princeznu, která začala schválně ráčkovat, protože si myslela, že tak bude urozenější, a zahradníka Kryštofa, který se do princezny zamiloval.

 

 

Velikonoce 2018

V turnusu č. 4 (pobyt od 7. 3 do 3. 4. 2018) jsme prožili také kouzelné Velikonoce. Malovali i jinak jsme zdobili vajíčka, pletli pomlázky, pekli a zdobili perníčky. Podívejte se, jak se nám dílo dařilo

 

 

Poděkování personálu od maminek i dětí

 

 

Zúčastnili jsme se Olympijského festivalu

Velký zážitek nás čekal 20. února 2018 na BVV v Brně, kde se v době Zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu konala akce Olympijský festival.

Jsme hrdí, že můžeme říct, že jsme se zúčastnili Olympiády, vyzkoušeli si některé sporty, a dokonce jsme se vyfotili s "Jaroslavem Jágrem".

Důkaz naleznete zde na tomto odkazu:

https://www.sportvokoli.cz/fotogalerie/olympijsky-festival-brno-20-2-2018

Rozšiřujeme cvičení jógy

Koncem roku 2017 se nám podařilo sehnat další cvičitelku jógy, paní Romanu Burešovou. Naši nejmenší pacienti si formou hry zlepší koncentraci a protáhnou si svá tělíčka, a to se jim moc líbí. A abychom věděli, co všechno budou dětičky dělat, vyzkoušeli jsme si to sami na své vlastní kůži.

LEGO - dar

Firma LEGO nás a hlavně naše děti koncem roku 2017 potěšila nádherným a obrovským darem - několika krabicemi naplněnými jejich stavebnicemi. Děti se hned rády ujaly skládání a tvoření. LEGO jistě poslouží mnoha našim pacientům v rozvíjení jejich manuálních i psychických schopností.

Lachtánci a berušky pro nás

Díky sponzorským darům mají naši pacienti větší radost z pobytu u nás.

Od firmy LIFTEC CZ a. s. jsme pro pacienty hlavně nižší věkové kategorie obdrželi dva krásné inhalátory ve tvaru modrých lachtánků.

Firmě MIPESA s. r. o. děkujeme za dvě úžasné berušky promítající ve třech barvách hvězdnou oblohu – naši nejmenší je využijí hlavně v jeskyni při odpočinku na lehátku.

Bylo nám potěšením přijmout oba dary a děkujeme všem, kdož se přičinili o to, aby naše děti měly kus radosti navíc.

 

 

Překvapení od maminek

Maminky našich nejmenších pacientů pro nás na rozloučenou připravily opravdu úžasné překvapení - nechaly pro nás napéct čokoládové cupcake a vlastnoručně je dozdobily! Podívejte se, jací pojmenovaní netopýrci tak vznikli!

Všichni jsme si moc nejen pochutnali, ale také jsme se pobavili nad básní, kterou jsme dostali též.

Nové fotografie z Císařské jeskyně

Děkujeme touto cestou manželům Kamile a Jiřímu Šírovým za nové zachycení atmosféry v Císařské jeskyni. Jejich fotografie rádi využijeme k prezentaci speleoterapie.

Naše Císařská jeskyně slouží nejen k aktivní i pasivní speleoterapii, jak jste viděli na předchozích fotografiích, ale za zmínku stojí i například unikátní útvary hnízd v místě Nagelova dómu.

Deník odvážného jeskyňáře

Už několik měsíců pracujeme s novinkou při našem pobytu - malým deníčkem, který je plný otázek a úkolů pro všechny pacienty. Je to nejen zábava, ale i ponaučení, a také připomenutí našeho skvělého garanta, světového rekordmana Tomáše Dvořáka.


Léčebna gratuluje k narozeninám Tomáši Dvořákovi

 

Tomáš Dvořák je bývalý český atlet, vícebojař, trojnásobný mistr světa a výkonem 8 994 bodů bývalý světový rekordman v desetiboji a halový mistr Evropy v sedmiboji. V roce 1999 se stal vítězem ankety Atlet Evropy. Je nám ctí, že v roce 2016 přijal naši nabídku stát se vzorem Dětské léčebny se speleoterapií v Ostrově u Macochy.

11. května 2017 oslavil Tomáš Dvořák své 45. narozeniny. Na naše přání zareagoval následující SMS a zároveň i on nám pogratuloval k umístění v soutěži Ordinace roku:

 

„Přeji krásné odpoledne a moc děkuji za přání.
Gratuluji obratem k umístění mezi nejlepšími ordinacemi (2. místu) Jihomoravského kraje. Také děkuji za pozvání, leč najít volné dny je nelehké, aktuálně nevím, kde mi hlava stojí. Ale naskytne-li se příležitost… volám!!

Mějte se báječně. Zdraví Tomáš D.“

 

Zdravotnické proškolení personálu

Jsme sice vzdělaný a školený zdravotnický personál, ale i my si musíme neustále opakovat a procvičovat vědomosti. A tak občas, když propustíme všechny pacienty domů, si během provozní porady zopakujeme rozšířenou první pomoc

Mírový běh 2017

Městysem Ostrov u Macochy v pátek 16. června 2017 proběhli účastníci Mírového běhu. Byli to běžci z různých zemí, kteří se na svojí cestě zastavují a navštěvují některá místa, aby tak ukázali obyvatelům na vlastních příkladech, jak mohou lidé z různých zemí spolupracovat a žít v harmonii. Děti, učitelé, lékaři - všichni si mohou podržet pochodeň a poslat s ní své přání kamarádům do dalších měst a zemí.

Mírový běh založil v roce 1987 sportovec, umělec a filozof Sri Chinmoy, který za své neúnavné snažení na poli světové harmonie obdržel mnohá mezinárodní ocenění.

V České republice je Mírový běh organizován sportovci i dobrovolníky z občanského sdružení Peace Run.

Dětská léčebna se speleoterapií podpořila tento běh a jako poděkování obdržela Děkovný list za vyjádření dobré vůle a vlastní úsilí o rozvoj míru a harmonie ve světě.

 

 

Překvapení pro děti od rodičů

Podívejte se, co jsme dostali pro naše malé pacienty od rodičů!!!
Děkujeme a vážíme si toho!   

 

 

Talentmánie

Každý turnus si připravujeme program pro zábavný pořad inspirovaný někdejší televizní show - Talentmánie. U přípravy a hlavně u vlastního programu zažijeme spoustu legrace, které se nevyhýbají ani rodiče nejmenších dětí. Tady je malá ochutnávka toho, co si naši soutěžící připravili na 13. listopad 2016.

 

Draci a letadla

Spolupráce Leteckého modelářského klubu Morava Vysočany a naší léčebny pokračovala dalšími příjemnými akcemi i na podzim. Napřed nám jeho členové pomohli sestrojit papírové draky, to je činnost, která nás bavila, ale samozřejmě jsme měli zájem i na tom, aby draci létali v oblacích. A povedlo se!

Kromě draků jsme pak obdivovali i létající modely letadel členů LMK Morava Vysočany, což byl další zážitek nádherného podzimního sobotního odpoledne (22. 10. 2016).

 

 

Cvičný zásah hasičů

V pátek 9. 9. 2016 proběhl v naší léčebně nácvik krizové situace. Cvičný zásah místní jednotky Sboru dobrovolných hasičů v Ostrově u Macochy prověřil připravenost jak jeho vlastních příslušníků, tak i operativnost personálu léčebny. Celá akce proběhla na jedničku, všichni byli zachráněni, ošetřeni a léčebna nelehla popelem. Jsme právem pyšní na nás i na naše hasiče, přesto pevně doufáme, že v realitě se nic podobného nepřihodí.

Několik zajímavých fotografií z celé akce můžete vidět zde, všechny ostatní pak na adrese http://hasiciostrov.rajce.idnes.cz/09.09.2016_-_Cvicny_zasah_na_DL/

Fotograficky celou akci zdokumentoval Pavel Kuchař.

 

 

Boskovické zámecké hrátky

V úterý 7. června 2016 jsme byli na výletě na zámku v Boskovicích, kde pro nás byl připraven zábavný i naučný program. Byla to krátká kostýmovaná prohlídka zámku, kde jsme viděli třeba k obědu prostřený stůl (k hostině jsme přizvaní nebyli), a na nádvoří a zahradě zámku se konaly historické hry, kterých jsme se mohli všichni zúčastnit. A tak jsme si zkusili peškový turnaj, chytání věnečků na meč a z některých z nás se stali dokonce i lukostřelci.

 

 

Letecký den v léčebně

V sobotu 4. června 2016 nás po dohodě navštívili nadšenci z Leteckého modelářského klubu Morava Vysočany, aby nám ukázali svoje modely letadel a alespoň trochu představili svoji práci. Bylo na co koukat i co poslouchat! Děkujeme těmto dospělým chlapům, kteří se nezapomněli chovat jako malí kluci v tom dobrém smyslu slova.

 

 

Cirkusové vystoupení Pavlini

Malé, ale zajímavé vystoupení cirkusového typu jsme zažili přímo před léčebnou v posledním májovém dnu. Klaunské vystoupení, žonglování, pejsci a další zvířátka, čínské balancování se skleničkami a nejrůznější soutěže pro děti - to vše nám zpříjemnilo podvečerní chvíle a zpestřilo pobyt v léčebně.

 

 

Vězeňská služba ČR u nás

4. květen 2016 byl pro naše malé pacienty významný den, na který se všichni hodně těšili. Brzy po obědě přijel speciální autobus s příslušníky Vězeňské služby ČR, konkrétně z vazební věznice a ústavu pro výkon zabezpečovací detence v Brně - Bohunicích.

Už jenom vidět tento autobus zevnitř byl pro mnohé zážitek. Převáží se jím totiž opravdoví vězni a autobus je tomuto řádně uzpůsobený.

A co teprve ukázka práce se psy, modelové zákroky jednotky pod jednotným velením, zatýkání, a také seznámení se s výzbrojí a výstrojí příslušníků vězeňské služby, stejně jako s jejich technikou apod.

Akce měla u dětí (i dospělých) obrovský úspěch. Ředitelství Vězeňské služby v Brně - Bohunicích děkujeme za umožnění zajímavé a atraktivní možnosti vidět alespoň část práce, povinností a schopností jejich zaměstnanců.

 

 

Medvídek Kuba

12. 4. 2016 *** Medvídek Kuba je medvěd hnědý karpatský. Přijel k nám ze Žatce se svým dosavadním páníčkem, panem Jaroslavem Kaňou. Medvídkovi jsou teprve 3 měsíce, je to tedy ještě takové malé medvědí miminko. S panem Kaňou budou ve společné domácnosti už jen pár dní, pak nastane smutné loučení a Kuba se bude stěhovat až na Slovensko.

O nás

Klienti/pacienti

Lékaři

Ostatní
        Spolehlivá firma - živé firmy.cz
© 2012 - 2020    Poslední aktualizace: 1. 9. 2020 www.detskelecebny.cz/ostrov/ Prohlášení o přístupnosti